Ekonomi

Dolar Kurunda Son Dakika! 4 Nisan Çarşamba Döviz Piyasası ve Güncel Gelişmeler…

Dolar kuru en son ne kadar oldu? 4 Nisan Çarşamba güncel döviz kurları güne nasıl başladı? Kripto para birimlerine dair son gelişmeler ve çok daha fazlası haberimizde…

Dolar Kuru 4 Lirayı Aşar Mı?

Dolar kuru dün açıklanan enflasyon rakamlarına büyük tepkiler vermedi. Enflasyon verilerinin açıklanması sonrasında hafif bir yükseliş eğilimi içerisine girse de yukarı yönlü hareket çok kısıtlı oldu. Dolar kurundaki artışın ana nedeni ABD ile Çin arasındaki gerilim olarak ifade edilirken, uzmanlara göre ABD ile başlayacak bilanço sezonu Türk lirasına nefes aldıracak. TL’nin dolar karşısındaki değer kaybı azalacak. Yine yapılan tahminlere göre dolar kurundaki 4 liralık sınır hem direnç hem de psikolojik sınır olmaya devam ediyor.

Kripto para birimlerindeki değişim ise son günlerde dalgalı seyir içerisinde! Piyasanın en büyüklerinden olan Bitcoin dün değerini artırsa da, piyasa araştırmacılarına göre Bitcoin yılsonuna kadar büyük kayıplar yaşayacak. Değerdeki azalış yüzde 35’in dahi üzerinde olabilir!

Dolar Ne Kadar?

Dolar yeni güne ise, bir önceki kapanışa göre yükselişle başladı. Dolar kuru bugün alışta 3,9889 liradan işlem gördü. Satış işlemleri ise saat 07.57 itibariyle 3,9908 liradan başladı.

Euro Ne Kadar?

Euro 4 Nisan çarşambaya alışta 4,8989 liradan başlarken, satışlarda uygulanan kur 4,9009 lira seviyesinde oldu.

Euro/Dolar Paritesi

Euro/Dolar paritesi güne yükselişle başladı. Parite saat 08.15 itibariyle 1,2279 seviyesinde bulunuyor.

Kripto para birimi olan Bitcoin şu anlarda 7 bin 342 dolardan işlem görüyor. Diğer bir sanal para olan ve piyasanın en büyük ikinci birimi olan Ethereum şu anlarda yüzde 2,08 seviyesinde artış kaydederek 404 dolara yükseldi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri