,
Ekonomi

Dolarda 4 Liralık Psikolojik Sınır Aşıldı! Güncel (06.04.2018) Dolar Kuru Ne Kadar?

Yükseliş eğilimi içerisine giren ve 4 lirayı aşan dolar kuru herkesin dikkatini çekecek türden oldu. Tarihi zirveyi yeniden gören dolar 6 Nisan Cumaya yine değer artırarak başladı. Dolar kuru bugün ne kadar oldu? Vatandaş bu sorunun cevabına kilitlenirken, yeni günün döviz fiyatları belli oldu!

Rekor Tazeleyen Dolar 4 Liranın Üzerine Tutundu!

Dolar kuru rekor üzerine rekor kırdı ve dün yine 4 liralık sınırı aştı. Gün boyunca da bu banttan aşağı düşmedi. Artan dolar kuru, piyasada heyecana neden oldu. Vatandaşlarda dahil herkesin dikkati dolar fiyatına çevrildi. Gün boyunca internette en çok sorgulanan soru “Güncel Dolar kuru kaç lira?” oldu.

Dolardaki artıştan güç alan Euro’da yukarı yönlü hareket etti. Dolar sadece döviz piyasasını değil tahvil faizlerini de artış yönlü etkiledi.

Piyasa analistleri Türk lirasının dolar karşısındaki düşüşü için, enflasyon rakamlarına dikkat çekiyor. Diğer bir neden olarak ise Suriye’de devam etmekte olan Zeytin Dalı Harekatı olarak gösteriliyor.

Bugünün döviz kurlarındaki değişim ise şöyle oldu:

Dolar Kuru Güncel Durum!

Dolar 6 Nisan Cuma gününün açılışında alışta 4,0556 lira, satışta 4,0585 lira oldu.

Euro Kaç Lira?

Euro, dolardan aldığı güçle 5 lira sınırına oldukça yaklaştı. Kur bugün alışta 4,9662 lira, satışta ise 4,9687 lira oldu.

Euro/Dolar Paritesi

Euro/Dolar paritesi güne yatay denecek bir seviyeden başladı. Saat 08 itibariyle yüzde 0,01 değer artırdı. Parite aynı dakikalarda 1,2241 seviyesinde kendini gösterdi.

Bitcoin Kaç Dolar?

6 Nisan Cuma günü 6 bin 791 dolardan işlem almaya başlayan Bitcoin güne yüzde 0,84’lük yükselişle başladı.

Ethereum Kaç Dolar?

Ethereum kripto para piyasasının en büyük ikinci birimi olarak işlem görmeye devam ederken, bugünün anlık işlem fiyatı 377 dolar olarak kayda alındı.