donald-trump-gorusmelerden-cekilecegini-acikladi
Dünya

Donald Trump Görüşmelerden Çekileceğini Açıkladı!

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin lideri ile yapılacak olan görüşmenin verimli bir şekilde geçmemesi durumunda görüşmeden çekileceğini söyledi.

Donald Trump Kuzey Kore Hakkında Konuştu

Amerika Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong Un ile yapacakları buluşmanın verimli geçmemesi halinde bu görüşmeden çekileceğini açıkladı. Donald Trump, Amerika’nın Florida eyaletinde Japonya Başbakanı Şinzo Abe’yi ağırladı. Trump yaptığı açıklama ile önümüzdeki ay düzenlenecek olan bütün dünyanın merak içinde beklediği büyük görüşmeden önce Kuzey Kore’ye bir mesaj verdi.

CIA Direktörü Kuzey Kore Lideri ile Görüştü

Donald Trump, dün Kuzey Kore lideri ile CIA Direktörü Mike Pompeo’nun gizli bir şekilde buluştuğunu, Kuzey Kore lideri ile CIA Direktörü’nün yaptığı görüşmenin problemsiz geçtiğini Twitter hesabından açıkladıktan sonra bir konuşma yaptı. Donald Trump tarafından Florida’da yapılan görüşmede yapılan bu görüşmenin verimli olacağını düşünmemiş olsaydı oraya ABD olarak gitmeyeceklerini, kendisinin Kuzey Kore lideri ile gerçekleştireceği görüşmenin de verimli geçmesini beklediğini, aksi takdirde görüşmeden saygılı bir şekilde çekileceğini söyledi.

2017 Yılında Kuzey Kore Nükleer Füzelerle Korku Yaratmıştı

Kuzey Kore’nin üzerinde oluşturdukları baskının Pyongyang nükleer silahlardan vazgeçinceye kadar süreceğini de söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, Amerika tarafının Kuzey Kore ile bu ülkede tutuklu olan üç ABD vatandaşının serbest bırakılması konusunu görüştüklerini, serbest bırakmanın gerçekleşecek gibi göründüğünü ifade etti. Bir gazeteci tarafından kendisine sorulan bu konunun zirvenin koşullarından biri olup olmadığı ile ilgili soruyu da cevapsız bıraktı. 2017 yılında yaptığı nükleer füze testleri ile bütün dünyanın tedirgin olmasına neden olan Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile ABD Başkanı Donald Trump’ın karşılıklı olarak yaptıkları atışmalar dünyanın gündemini oluşturmuştu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri