donald-trump-petrol-fiyatlari-kabul-edilemez
Dünya

Donald Trump: Petrol Fiyatları Kabul Edilemez!

ABD Başkanı Donald Trump petrol fiyatları ile ilgili yaptığı açıklamada fiyatların yapay ve çok yüksek olduğunu, bunun kabul edilmeyeceğini söyledi.

Donald Trump Twitter Hesabından Yazdı

ABD Başkanı Donald Trump açıklamasında OPEC olarak bilinen Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’ne göndermeler yaptı. Donald Trump, petrol fiyatlarında görülen artışın yapay olduğu, bunun iyi olmadığını, fiyatların bu derece yüksek olmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Trump kendinse ait Twitter hesabından yaptığı açıklamada OPEC’in iş başında olduğunun görüldüğünü, denizlerde bulunan doluluğu tam gemiler de dahil olmak üzere petrolün her yerde rekor düzeyde olduğunu da söyledi.

OPEC’in İş Başında Olduğu Görülüyor

ABD Başkanı, Twitter’dan yaptığı açıklamada denizlerdeki tüm gemilerin de içlerinde olmak üzere her yerde petrol stoklarının en yüksek seviyede olduğunu, OPEC’in iş başında olduğunun görülebildiğini, petrol fiyatlarının bu doluluğa rağmen yüksek olduğunu, bunun yapay bir yükseliş olduğunu, iyi bir durum olmadığını ve kabul edilemez olduğunu yazdı. Ekonomi analistleri tarafından yapılan açıklamalar ise petrol fiyatlarının son 3 yılın zirve rakamında olduğu, bunun nedeninin son haftalarda Ortadoğu’da yaşanan gerginlikler olduğu yönünde…

Uzmanlar Trımp’la Aynı Fikirde Değil

Dünya genelinde en çok kullanımda olan Brent türü petrolün varil fiyatı 74.75 dolara yükselirken, Amerika’nın Batı Teksas türü petrolünün varil fiyatı da 69.56 dolara kadar çıktı. ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı petrol fiyatlarının kabul edilemez olduğu ile ilgili açıklama uzmanlar tarafından “yersiz” olarak nitelendi. Uzmanlar Rusya ve OPEC ülkeleri başta olmak üzere OPEC’in dışındaki ülkelerin piyasalarda doğan arz fazlasını ala indirmek amacıyla üretim kesintisi anlaşması yaptıklarını hatırlatarak fiyatlarının yükselmesini buna bağladılar. 2017 yılının sonunda uygulamaya alınan bu anlaşmadan sonra dünyadaki petrol stoklarının önemli ölçüde azalma kaydettiğine dikkat çektiler.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri