donald-trump-rekora-gidiyor-simdi-de-o-bakani-gorevden-aliyor
Dünya

Donald Trump Rekora Gidiyor! Şimdi de O Bakanı Görevden Alıyor!

En son Gazi İşleri Bakanı David Shulkin’i de değiştireceğini açıklayan ABD Başkanı Donald Trump, kabinede yaptığı değişikliklerde rekora koşuyor.

Gazi İşleri Bakanı da Görevinden Alınıyor

Amerika Başkanı Donaald Trump, kabinede en fazla değişikliğe giden ABD Başkanı olarak kayıtlardaki yerini aldı. Donald Trump yaptığı diğer değişikliklerin ardından en son Gazi İşleri Bakanı David Shulkin’i de görevden alacağını ve yerine başka birine görev vereceğini açıkladı. Trump, kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ABD Gazi İşleri Bakanı David Shulkin’i görevden alacağını, Shulkin’in yerine de Amiral Ronny L. Jackson’a görev vereceğini bildirdi.

ABD Medyası Görevden Almaların Artacağını İddia Etti

ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan bu açıklamadan sonra Amerika medyasında geride kalan 2 haftalık sürede kabine için 3 önemli ismin görevden alındığı, bu değişikliklerin Trump’ın denge arayışı içinde olduğunun bir göstergesi olduğu, önümüzdeki dönemlerde daha çok kişinin kabinedeki görevlerinden alınacağı ve değişiklik yapılacağı haberleri gündeme geldi.

CIA Direktörü’nü Dışişleri Bakanı Yaptı

ABD Başkanı olmadan önce siyasetle bir alakası olmayan Donald Trump, seçimlerin galibi olmuş ve Başkanlık koltuğuna oturmuştu. Başkan olduğu günden bu yana yakın çevresindeki ekibinde görev yapan 30’a yakın kişiiçin görev değişikliği yapan Trump’ın, Beyaz Saray’da kendine has bir çizgi oluşturma amacında olduğu da iddialar arasında yer aldı.13 Mart 2018 tarihinde ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un görevini sonlandıran Trump, Tillerson’un yerine ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı yani CIA’nın Direktörü Müke Pompeo’yu getireceğini açıklamıştı. 22 Mart 2018 tarihinde de Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster’in de görevini sonlandırmış, yerine de 9 Nisan 2018 tarihinden itibaren ABD’nin eski BM Daimi Temsilcisi John Bolton’un göreve getirileceğini açıklamıştı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri