donald-trump-ab-ulkelerine-goz-dagi-otomobillerine-ek-vergi-uygulariz
Dünya

Donald Trump’tan AB Ülkelerine Göz Dağı! Otomobillerine Ek Vergi Uygularız!

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği’nin Amerika’dan ithal ettiği ürünlere ek vergi uygulanması durumunda yanıtın sert olacağını söyledi.

Donald Trump Gümrük Vergisi Açıklaması Yapmıştı

ABD Başkanı Donald Trump, çelik ve alüminyuma uygulanacak olan gümrük vergisine karşılık olarak Avrupa Birliği ülkelerinin Amerika’dan ithal edilen ürünlere ek vergi uygulayarak misilleme yapması halinde bu ülkelere yanıtlarının sert olacağını, kendilerinin alacakları önlemlere AB ülkelerinin karşılık vermesi halinde bu ülkelerin otomobillerine yüzde 25 ek vergi uygulayacaklarını, bu ülkelerin de bu ek vergileri daha fazla sürdüremeyeceğini söyledi.

ABD ve AB Arasında Ticaret Savaşı Göze Alındı

Amerika ve Avrupa Birliği arasında devam eden sözlü ticaret tartışması gerçek olmak üzere. ABD Başkanı Donald Trump tarafından geçtiğimiz hafta yapılan AB ülkelerinden ithal ettikleri çelik ve alüminyum ürünlerine getirileceği belirtilen gümrük vergisi açıklamasının ardından Avrupa da karşılık vermişti. Avrupa ülkeleri, Trump’ın bu açıklamasına konu olan gümrük vergisinin hayata geçirilmesi durumunda kendilerinin de ek vergiler getireceğini açıklamıştı. Şimdi ise Donald Trump tarafından yapılan yeni açıklama ABD ile AB arasında bir ticaret savaşının göze alındığının göstergesi oldu.

Otomobillerine Yüzde 25 Ek Vergi Uygularız

ABD Başkanı Donald Trump tarafından geçtiğimiz akşam yapılan yeni açıklamada ortamı yumuşatacak açıklamalar yapmadı. Trump, Amerika’nın müttefik ülkeler tarafından kullanıldığını, kendilerinin alacakları önlemlere karşılık olarak Avrupa Birliği ülkeleri tarafından belirtildiği gibi ek vergi uygulamalarının devreye alınması halinde Amerika olarak bu ülkelerden aldıkları otomobillere ek vergi uygulayacaklarını, bu vergi oranının da mevcut vergiye yüzde 25 ek olacağını, bu uygulama sayesinde de AB ülkelerinin koydukları ek vergilerden hemen vazgeçeceklerini söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri