Ekonomi

Döviz Kurlarında Hafta Sonu! Dolar Kuru Güncel (01.03.2018)

Döviz piyasası hareketli bir haftayı geride bırakmaya hazırlanıyor. 1 Nisan Pazar gününün en merak edilen konusu ise “Dolar kuru ne kadar?” olarak karşımıza çıktı. Bunun yanında en çok araştırılanlar arasında Euro kuru da yer aldı.

Dolar Kuru Vatandaşı Düşündürdü!

Hafta içerisindeki gelişmeler ve açıklamalar piyasanın nabzını yükseltti. Dolar kuru bu hafta ortasında 4 liranın üzerine çıktı. Dolarla borç ve kredi taksiti ödeyecek vatandaşlar kara kara düşünürken, hafta sonuna doğru kurlarda düşüş yönlü bir değişim havası oluştu.

Uzmanlara göre dolar kurundaki dalgalı seyrin ana nedeni Çin ile ABD arasında yaşanan gerilim oldu. Bu gelişme küresel piyasaları etkisi altına aldı. Bunun akabinde ABD’den gelen ekonomik büyüme verileri de kurun yukarı hareketinin sebepleri arasında yer aldı. Döviz piyasasında bu gelişmeler yaşanırken Euro’da dolardan etkilenerek yükselişe geçti. Fakat Euro’daki haftalık değişim düşüş yönlü olarak belirlendi. Peki, dolar kuru bugün kaç lira oldu? Euro güne nasıl başladı? İşte piyasadaki anlık fiyatlar…

Dolar Bugün Kaç Lira?

Dolar yeni güne 3,9521 liralık alış fiyatıyla başladı. Satış fiyatı ise saat 08.15 itibariyle 3,9604 lira oldu.

Euro Bugün Ne Kadar?

Euro dünü 4,8772 lira seviyesinde tamamlamıştı. 1 Nisan Pazar gününün ise alış fiyatı 4,8741 lira olurken, satış yönlü işlemler şu anlarda 4,8842 lira üzerinden devam ediyor.

Euro/Dolar Paritesi

Euro/Dolar bugün yüzde 0,20 yükseldi. Parite ise 1,2324 seviyesinde.

Bitcoin Kaç Dolar?

Kripto para birimlerindeki dalgalı seyir devam ederken piyasanın en büyüğü olan Bitcoin 7 bin doların altına düştü. Bitcoin bugün 6 bin 929 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Kaç Dolar?

Ethereum dün yükselişe geçmiş, değerdeki artış yüzde 1,39’u bulmuştu. Ethereum bugüne de düşüşle başladı. Şu anlardaki işlem fiyatı ise 396 dolar seviyesinde bulunuyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri