Ekonomi

Döviz Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı? Dolar Kuru (02.04.2018) Ne Kadar?

Küresel ve yurtiçinden gelen ekonomik veriler döviz piyasasını etkilemeye devam ediyor. Geçen hafta açıklanan 2017’ye ilişkin ekonomik büyüme rakamları, ABD’den gelen açıklamalar döviz piyasasının ciddi şekilde hareketlenmesini beraberinde getirdi. Peki, bugün dolar ve Euro kuru ne kadar oldu? Güncel piyasa gelişmeleri haberimizde…

Dolar Kuru Haftaya Yükselişle Başladı!

Dolar haftayı 3,95 lira seviyesiyle tamamladı. Hafta içinde ise 4 liralık psikolojik sınırı aştı. Peki, Dolar kuru yeni haftaya nasıl başladı? Piyasaların açılmasıyla birlikte işte bu soru yanıt buldu. Dolar yanında geçen haftaya damga vuran diğer bir para birimi ise Euro olarak dikkat çekti. Euro Mart ayının son haftasını 4,88 lira ile tamamladı. Euro yeni güne ise, bir önceki kapanışa kıyasla yükselişle başladı.

Tüm bunlar yanında dikkatle takip edilen diğer bir piyasa ise kripto paralar oldu. Kripto para birimleri dün yeniden yükselişe geçerken, kazandıran sanal paraların başını Bitcoin, Ethereum ve Ripple çekti.

Döviz ve kripto para piyasalarının gün başlangıçları ise şöyle oldu:

Dolar yeni güne yükselişle başladı. Kurdaki artış sonrasında dolar 3,9609 liradan alış işlemlerine başladı. Satış kuru ise gün açılışında 3,9614 lira oldu.

Euro Ne Kadar?

Euro geçen haftaki zirve sonrasında 2 Nisan Pazartesiye alışta 4,8618 liradan başladı. Euro kuru satışta ise 4,8869 lira üzerinden işleme alındı.

Euro/Dolar Paritesinde Son Durum!

Euro/Dolar paritesi pazartesiye yüzde 0,07’lik düşüşle başlarken, 1,2315 seviyesine geriledi.

Bitcoin Kaç Dolar?

Kripto para birimleri arasında en büyük işlem hacmine sahip olan Bitcoin bugünde 6 bin doların hemen altında açılış yaptı. Bugünkü işlemler 6 bin 896 dolardan işleme alındı.

Ethereum Kaç Dolar?

Ethereum saat 08.30 itibariyle 383 dolarlık fiyatla hafta açılışı yaptı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri