dunya-bankasi-heyetinden-ankara-ticaret-odasi-ziyareti
Dünya

Dünya Bankası Heyetinden Ankara Ticaret Odası Ziyareti!

Türkiye’de bulunan Dünya Bankası yetkililerinden oluşan bir heyet konaklama tesisleri ile ilgili araştırma yapmak üzere ATO’yu ziyaret etti.

ATO’dan Açıklama Yapıldı

Dünya Bankası heyeti Türkiye’de bulunduğu sırada ATO olarak kısaltılan Ankara Ticaret Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyetin ziyaretinin amacı konaklama tesisleri hakkında araştırma yapmaktı. Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, konaklama tesisleri ile ilgili araştırma yapmak üzere Türkiye’ye gelen Dünya Bankası görevlilerinden oluşan heyeti kabul etti. ATO tarafından görüşme sonrasında bir açıklama yapıldı. Açıklamada heyetin ziyareti sırasında Amerika, Dünya Bankası’nın İtalya ve Türkiye’deki ofislerinden birer kişinin hazır bulunduğu da bildirildi.

Dünya Bankası – Türkiye Ortaklığı Bölgesel Liderlik Getirebilir

ATO Başkanı Gürsel Baran yaptığı konuşmada Ankara Ticaret Odası üyelerinin Türkiye’ye yaptıkları turizm alanındaki yatırımlarla ülke ekonomisine büyük katkılarının olduğunu, turizm sektörünün Türkiye’de gelişimi hızlı olan sektörlerden biri olduğunu, Dünya Bankası – Türkiye arasında gerçekleştirilecek olan ortak çalışmalar sayesinde turizm alanında bölgesel olarak belirleyici rol oynanabileceğini, bu ortak çalışmaların Ankara açısından da önemli olduğunu, küresel anlamda pek çok kazanıma sebep olacağını, turizm işletmelerinin ve turizm yatırımlarının evrensel anlamda yeni açılımları sağlayacağını söyledi.

Ankara’da Sağlık Turizmi Gelişim Gösterdi

ATO Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Seçim Aydın da konu hakkında bir konuşma yaptı ve Dünya Bankası tarafından bölge rehberliği ve yapılanma konularında Türkiye’ye verilecek olan desteklerin küresel turizm açısından önem arz ettiğini, dünya ve ülke ekonomisine güç katacağını söyledi.

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı ve ATO Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi Üyesi Birol Akman ise yaptığı konuşmada sağlık turizm ve kongre turizmi alanlarında Ankara’nın hızlı bir gelişime sahne olduğunu, bu gelişimin Türkiye’de ve yurtdışında düzenlenen fuarlara da taşındığını belirtti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri