Ekonomi

Dünyaca Ünlü Silah Şirketi İflas Başvurusu Yapacak!

Dünyaca ünlü dev silah şirketi Remington Outdoor Co. tarafından konu ile alakalı olarak birkaç gün öncesinde yapılan açıklamada, iflas başvurusunda gerçekleştirileceği ifade edildi.

Dünya savaşları esnasında sıklıkla tercih edilen silahlardan Remington silah ve tüfeklerinin imalatçısı olan şirket Remington Outdoor Co. geçtiğimiz günlerde konuya istinaden bir takım açıklamalarda bulunarak, iflas başvurusu gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Hisseler Alacaklılara Dağıtılacak

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, alacaklıları ile uzlaşma sağlayacak olan şirketin yaklaşık olarak 550 milyon dolar değerinde vadeli kredisi bulunan şahıslar için yüzde 82,5 düzeyinde hisse dağıtımı gerçekleştirilirken, üçüncü dereceden alacaklı olanlara ise yüzde 17,5 düzeyinde hisse verilecek.

Günümüzde totalde 3 bin 500 adet istihdam ettiği çalışanı ile Amerika’da en önemli silah ve mühimmat üreticilerinden biri konumunda olan Remington’u, yaklaşık olarak 11 yıl öncesinde Cerberus Capital Management’in sahibi Stephen Feingberg’in satın alarak yeni sahibi olmuştu. ABD Devlet Başkanı Donald Trump içi sağlamış olduğu destekler ile tanınan Feinberg, şirketi 1 milyon dolar civarında borca soktuğu ifade edilmişti. Kanunlar doğrultusunda söz konusu dev silah şirketinin kredi sağlayanlarına ödeme yapıncaya dek faaliyetlerini sürdüreceği belirtiliyor.

Şirketin Bu Durumuna, Siyasi ve Ekonomik Kaygılar Sebep Oldu

Uzmanlar tarafından konuya istinaden yapılan değerlendirmelere göre, söz konusu şirketin bu sıkıntılı dönemi, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan gerek siyasi, gerekse ekonomik endişelerin bir yansıması olarak kabul ediliyor. Silah endüstrisine bir hayli yakın olması ile tanınan ülkenin Devlet Başkanı Trump’ın, başkanlık seçimleri döneminde seçim beklentilerinin öteki aday olan Clinton’ın seçilmesi yönünde ağırlık göstermesi, silah üreticilerinin stok oluşturmasına neden olmuştu. Çünkü diğer adayın seçilmiş olması ile silah satışlarına bir kısıtlama geleceği düşünülüyordu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri