dunyada-bir-ilk-mercedes-arac-sahiplerine-1-yil-boyunca-ust-modelle-takas-imkani
Ekonomi

Dünyada Bir İlk! Mercedes Araç Sahiplerine 1 Yıl Boyunca Üst Modelle Takas İmkanı!

Mercedes abonelik sistemi mantığı ile müşterilere araç sağlayacak olan bir uygulamanın test aşamasında olduklarını açıkladı.

Mercedes Abonelik Hizmetinin Testlerini Yaptı

Dünya otomotiv sektörünün dev firmalarından biri olan Mercedes’in yaptığı açıklamada abonelik mantığı ile müşterilere araç temin edilen bir uygulamada test aşamasında oldukları, bu hizmetin fiyatının henüz belli olmadığı, hizmet kapsamında bakım, onarım, sigorta, lastik değişiminin de bulunacağını, ayrıca bu uygulamanın müşterilere istedikleri zaman araçlarını değiştirme imkanını da tanıyacağı bildirildi.

Müşterilerden Aylık Sabit Ücret Alınacak

Mercedes – Benz yönetimi tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Mercedes me Flexperience adını verdikleri abonelik hizmeti üzerinde çalıştıkları, hizmetin test edildiği bildirildi. Almanya’nın en büyük iki Mercedes bayisi olan BERESA ve LUEG ile gerçekleştirilen hizmete dair pilot testlerde müşterilerden aylık sabit ücret alındı ve bu ücret karşılığında müşterilere 12 değişik Mercedes modelini 12 ay süresince kullanma imkanı tanındı. Mercedes bu hizmet ile müşterilerine araçlarını değiştirme fırsatı verecek. Uygulama kontrat telefon mantığı ile işleyecek. Hizmette alınacak olan aylık sabit ücretler henüz açıklanmadı. Ancak bu ücrete bakım, onarım, sigorta, 36 bin kilometreye kadar lastik maliyetleri gibi hizmetlerin de dahil olacağı belirtildi. Mercedes me Flexperience adlı hizmet dahilinde araçların online takası da mümkün olacak.

Üst Segmentteki Araçla Takas İmkanı

Mercedes’in açıklamasında bu uygulamanın araç satın alma ve araç kiralama mantığı ile farklılıklarının olduğundan, çünkü müşterilerin araçların motor serisinden renk seçimi ve iç mekan tercihi yapabildiklerini, istedikleri takdirde daha üst segmentteki bir araçla, araçlarını takas yapabildikleri, A serisi, C serisi, E serisi ve S Class modelleri ile birlikte Mercedes SUV  Crossover ve spor modellerin de dahil olduğu uygulama kapsamındaki üyeliklerde dört sınıf için farklı teklifler yapılacak.