Gündem

Dünyanın En Pahalı Üniversiteleri Hangileri?

Dünyanın en iyi üniversitelerinin yanında birde dünyanın en pahalı üniversiteleri bulunuyor. Yüksek eğitimi öncesi birçok aday, önce en iyi üniversiteleri sonra en pahalılarını son olaraksa en uygun fiyatlı olanları araştırıyor. Peki, dünyanın en pahalı üniversiteleri hangileri? İşte yanıtı…

Dünyanın En Pahalı Üniversiteleri Hangileri Mi Diyorsunuz? İşte İlk 10!

Dünyanın en pahalı üniversiteleri hangileri diyenlerdenseniz, Chicago Üniversitesi pahalılıkta ilk onun onuncu sırasında yer alıyor. Chicago Üniversitesi ABD’nin Chicago kentinde bulunuyor. Bu üniversitede okumak ise yıllık sadece 57 bin 711 dolar.

Listenin dokuzuncu sırasının sahibi 57 bin 820 dolarlık yıllık ücretle Johns Hopkins Üniversitesi olarak karşımıza çıkıyor. Üniversitenin adresi iste ABD.

Parsons Yeni Tasarım Okulu yıllık ücretiyle listeye sekizinci sıradan giriyor. Parsons Yeni Tasarım Okulunun yıl bazındaki toplam ücreti 57 bin 910 dolar seviyesinde kendini gösteriyor.

Dünyanın en pahalı üniversiteleri hangileri sorusunun yedinci ismi olarak karşımıza çıkan isim Dartmouth Koleji oldu. bu kolejin yıllık ücreti ise 57 bin 996 dolara kadar yükseliyor. Tahmin edileceği üzere Dartmouth Koleji’de ABD’de bulunuyor.

İlk beşe geçmeden listenin altıncı sırasında Claremont McKenna Koleji kendini gösteriyor. ABD sınırlarında olan kolejin yıllık ücreti tam 58 bin 65 dolar.

Dünyanın en pahalı üniversiteleri arasında Wesleyan Üniversitesi sıralamaya beşincilikten giriyor. Üniversitenin yıllık ücretlendirmesi 58 bin 502 dolar olarak uygulanıyor.

Listemizin dördüncü sırasında New York’taki Columbia Üniversitesi kendine yer açmış durumda. Columbia Üniversitesi’nde eğitim almak istiyorsanız yıllık 58 bin 742 doları gözden çıkarmanız gerek.

New York Üniversitesi öğrencilerin gözdeleri arasında yer alırken, bu üniversite bünyesinde eğitim almanın yıllık maliyeti tam 59 bin 337 dolar.

Harvey Mudd Koleji ayrıcalığını yaşamak isteyenler yıllık en az 58 bin 913 doları sadece okul için ayırmalı. Bunun yanında California’daki yaşam şartlarını da dikkate almayı unutmayın deriz.

Dünyanın en pahalı üniversiteleri hangileri sorusunun birincisi ise Sarah Lawrence Koleji. Sarah Lawrence Koleji her bir öğrencisinden yıllık 61 bin 236 dolarlık ücret talep ediyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri