Ekonomi

Dünyanın En Zenginleri Açıklandı! Jeff Bezos Tahtın Sahibi Oldu!

Forbes, dünyanın en zenginleri listesini açıkladı! 31. defa açıklanan listenin milyarder koltuğuna Jeff Bezos oturdu. Bezos’un serveti ise 112 milyar dolarla dudak uçuklattı.

Dünyanın En Zenginleri Kimler?

Dünyanın en zenginleri listesi dünya gündemine oturdu. Zenginlerin milyon dolarları konuşulmaya devam ederken, bu yılın milyar dolar zengini Amazon’un kurucusu oldu. Jeff Bezos 112 milyar dolarlık devasa servetiyle Microsoft’un kurucusunu bu sene ekarte etti. Bill Gates bu 31. dünyanın en zenginleri listesinin tahtına oturamasa da ikinci sırayı kimselere kaptırmadı. Gates’in serveti ise bu yıl 90 milyar dolarda kaldı.

Buffett 84 Milyar Dolarla 3. Oldu

Forbes’in açıkladığı listenin üçüncü ismiyse Warren Buffett’tan başkası değildi. Berkshire Hathaway’ın patronunun 84 milyar dolarlık servete sahip olduğu açıklandı. Bunu Bernard Arnault takip etti. Arnault’un milyar dolarlarının toplamı ise 72 milyar dolar olarak kaydedildi. Listenin beşinciliğini Mark Zuckerberg aldı. Facebook’un sahibi olan Zuckerberg’in serveti ise 71 milyar dolar oldu.

Dünyanın en zenginleri listesi listesinin ilk onunda ABD’li isimler yer aldı. Bunlar dışında Amancio Ortega ve Carlos Slim Helu gibi isimlerde listenin ilk onunda kendine yer açtı.

40 Türk’ten En Zengini Murat Ülker Oldu!

Forbes’in açıklamasına göre listede 40 Türk yer aldı. Türk isimlerin toplamdaki serveti bir Bezos serveti etmese de, 72 milyar 400 milyon doları buldu. Dünyanın en zenginleri listesine 422. sıradan giren Murat Ülker, Türkiye’nin en zengin ismi olarak biliniyor. Forbes’in açıklamasına göre Ülker 4 milyar 800 milyon dolarlık bir servete sahip! 40 Türk milyarder arasında ise Hüsnü Özyeğin, Mustafa Küçük ve Semahat Arsel gibi isimler de yer alıyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri