Ekonomi

E-İhale Milyonlarca Lira Kazanç Sağladı!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 4 sene öncesinde başlatılmış olan e-ihale uygulaması sayesinde 5 Mart tarihine kadar olan süreçte 17 bin 34 adet araç ve 6 bin 181 adet eşyanın satışına imza atıldı. Bahsi geçen bu satışlar sayesinde de 473,5 milyon TL değerinde kazanç sağladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 4 sene öncesinde uygulamaya sokmuş olduğu e-ihale uygulaması sayesinde 2014 yılından 5 Mart 2018 yılına kadar olan süre zarfı içerisinde 17 bin araç ve 6 bin 181 adet eşyanın satılmasını sağlarken, söz konusu bu satışlar sayesinde de 573,5 milyar TL değerinde kazanç sağladı.

Sistem Tüm İşletme Müdürlüklerinde Kullanılıyor

Bakanlık tarafından Merkez ve Ergazi Tasfiye İşletme Müdürlüğü’nde kullanıma sunulan E-İhale Sistemi, şuanda faaliyette olan bütün işletme müdürlüklerinde kullanılıyor.

İhalelerin daha gözle görülebilir ve hızlı gerçekleştirilmesini, ihalelere kolaylıkla katılabilme imkanı sunmasını sağlayan ve 2018 yılı içerisinde 94 bin kayıtlı üye sayısına erişen sistem ile satışa sunulan araç ve eşyaların neredeyse yüzde 80 civarındaki bölümü daha ilk ihalede iken satıldı.

E-İhale İyi Bir Kazanç Sağladı

Bir takım basın mensupları tarafından konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, e-ihale uygulaması sayesinde uygulamanın başladığı tarihten 5 Mart 2018 tarihine kadar 17 bin 34 adet araç ve 6 bin 181 adet eşya alıcısına teslim edildi. Söz konusu bu satışlardan ise elde edilen gelir 473 milyon 532 bin 183 TL’ye ulaştı.

Öte yandan söz konusu bu bilgiler arasında, e-ihale sistemi üzerinden satışa sunulan eşya ve araçların her türlü incelenmesinin sağlandığı, sisteme üye olunarak ihalelerde teklif verilebildiği, kapalı teklif usulü ile teklif verebilmek adına tekliflerden önce bankadaki teminatın yeterli miktarda olduğu olmamasına dikkat edilmesi gerektiği gibi bilgiler yer aldı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri