E-Cigarette Standing on a Table

Yetişkin bir birey haline geldiğinizde, muhtemelen ebeveynlerinizin “Duyduğunuz her şeye inanıyor musunuz?”  dediğini bilirsiniz. Bu soru elektronik sigaralar dahil olmak üzere hemen hemen her şeye uygulanabilir. Birinin size söylediklerine hemen inanmayın bunun yerine kendiniz için gerçeklere göz atın.

Aşağıda, elektronik sigara yolculuğunuzdan zevk alırken duyabileceğiniz söylentileri  yardımcı olabilecek gerçeklerin yanı sıra elektronik sigaralarla ilgili bazı yaygın efsaneler bulunmaktadır. Sağlanan tüm bilgiler kendi başınıza yapabileceğiniz ve aynı zamanda yapmanız gereken basit bir internet aramasıyla toplanmıştır.

Efsane 1: Elektronik Sigaralar Sigara İçmeye Özendirir

Gerçek: Birçok insanın elektronik sigaraları geleneksel sigara içmeye alternatif olarak düşünmenin akıllıca bir seçim yaptığını gösteren çok sayıda kanıt var. Örneğin, Amerika’da yapılan bir çalışmada yayınlanan sonuçlar, 6 ay sonra, elektronik sigara kullanıcılarının % 31’inin geleneksel sigara içmeye geri dönmediğini gösterdi.

Efsane 2: Elektronik Sigaranın Buharı Aynı Sigara Dumanı Gibidir

Gerçek: Geleneksel sigaralarda elektronik sigaralarda kesinlikle bulunmayan birçok kanserojen vardır. Bir çiğden çıkan “duman” aslında su tarafından üretilen buhardır. Sigaradan farklı olarak buhar dumanının kokusu veya kalıcı etkisi de yoktur.

Efsane 3: Elektronik Sigaralar Patlar

Gerçek: Elektronik sigaraların nadiren patlayabileceği ve alev alabileceği doğru olsa da, bu durumların çoğu kullanıcı hatası nedeniyle ortaya çıkar.

Sadece güvenli kullanmak için, düşük kaliteli ürünler satın almaktan veya piller ve likitlerle uğraşmaktan kaçınılmalıdır. Cihazınızı sorumlu bir şekilde kullandığınız sürece ve üreticinin talimatlarına göre, elektronik sigaranızın patlaması veya alev alması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Efsane 4: Elektronik Sigara Çocukları ve Gençleri Sigaraya Teşvik Ediyor 

Gerçek: esigaraniz.com olarak , herhangi bir elektronik sigara satın almak için yasal yaşta olması gerektiğine inanıyoruz. Ambalajımız ve çeşitli lezzet çeşitlerimiz birçok insan için caziptir. Ancak hedefimiz asla reşit olmayan birini cezp etmek değildir. Diğer perakendeciler için de geçerlidir, çünkü sadece 18 yaşından büyüklere sigara ve elektronik sigara kitleri satın alma izni verilmektedir.

Efsane 5: Elektronik Sigara Satışı Yapanlar Elektronik Sigaranın İçeriğini Gerçekten Bilmiyor

Gerçek: Bu inanç ancak tamamen saygın olmayan bir şirketten alışveriş yapıyorsanız doğrudur. Kaliteli şirketler ürünlerinin yanında duracaklar ve dağıttıkları, sattıkları elektronik sigara ürünlerinin tam olarak ne olduğunu açıklayacaklardır.

 

Efsane 6: Elektronik Sigaralar Nikotin İçermiyor

Gerçek: Çoğu elektronik sigarada nikotin vardır. Bununla birlikte, istediğiniz nikotin konsantrasyonu miktarını düzenleyebilirsiniz. Geleneksel sigaralardan elektroniğe yeni geçen kullanıcılar, ayarlamaya yardımcı olmak için daha fazla miktarda nikotin ile başlamaya karar verebilirler. Elektronik sigara kullanıldıktan sonra ihtiyaç duyulan nikotin miktarı azalır.

Efsane 7: Elektronik Sigaralar Kansere Neden Olur

Gerçek: Geleneksel sigaralar, kansere neden olduğu bilinen tehlikeli kanserojenlerle doludur. Bununla birlikte, e cigs’lerin bu kanserojenlerden hiçbirine sahip oldukları gösterilmemiştir ve kansere neden olduklarını gösteren hiçbir kanıt yoktur. Bu nedenle, vaping, daha az kansere neden olan maddeler içerdiğinden sigara içmekten çok daha güvenlidir.

Sonuç

Artık tüm efsaneleri duyduğunuza göre, bundan sonra ne yapabilirsiniz? Elektronik sigara kiti satın almadan önce, satın almak istediğiniz şirketin saygın ve kaliteli olmasını sağlamak önemlidir. esigaraniz.com olarak 7 gün 24 saat desteğimizle her zaman yanınızdayız.