Üniversiteyi YKStercih yerleştirme sonuçlarına göre kazanan öğrenciler, KYKbaşvurularını 24-30 Eylül tarihinde yaptılar. Dün akşam sona eren başvuru sonrasında öğrenciler,kontenjanbaşvuru sonuçları nebelli olacak merak etmeye başladılar.

EK KONTENJAN YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

KYK tarafındankontenjanbaşvuru sonuçları için verilen bir tarih yok. Geçtiğimiz yıllardatercihbaşvuru sonuçları, Ekim’in onundan sonra açıklanıyor. Dün sona erenbaşvuru sonuçlarının önümüzde haftadan itibaren açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler sonuçlara https://sonuc.kyk.gov.tr/adresinden ulaşabilecek. Sonuçlar, öğrencilere SMS atılarak da duyurulacak.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI SORGULA

YURT KAYITLARI NASIL YAPILACAK?

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler,kayıt işlemlerini, e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresi üzerinden Yurt Kayıt İşlemleri linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak.

Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun olduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu bulunmuyor. Yurtta barınmaya başlanıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4fotoğraf, kan grubu belgesi, öğrenci belgesi vetarafından yapılması muhtemelödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir IBAN numarasınınmüdürlüğüne teslim edilmesi gerekiyor.