KYKbaşvurusu,tercihle üniversiteyi kazananlar için 24 Eylül‘de başladı. Geçen haftayerleştirme sonuçları açıklanmıştı. Buna göre yaklaşık 48 bin öğrenci, üniversiteye kayıt hakkı kazandı. Bu öğrenciler içinbaşvurusu ekranı açıldı. E-devlet üzerinden yapılacak KYKbaşvurusu için izlenecek yollar ve detaylar haberimizde.

EK TERCİHLE YERLEŞENLERİN YURT BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından açıklamaya göre;kontenjan, özelsınavıyla yerleşen, yatay, dikey geçiş yapan, sağlık lisans tamamlama,içi vedışı değişim programı ve yüksek lisans, doktora öğrencileri içinbaşvurusu 24 Eylül’de başladı. ÖSYM’nin sonuç açıklama ve YÖK’ünkayıt tarihlerine göre belirlenen başvurular bu yıl 24-30 Eylül tarihleri arasında alınacak.

Yurt başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak. Başvurular 30 Eylül saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

2019 YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYKbaşvurusu e-devlet üzerinden yapılacak. Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ilePTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.