Perşembe, Kasım 15, 2018

1.10.2018 Elektrik ve Doğalgaz Zammı

Bugünden itibaren geçerli olmak üzere elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam geldi. En son Ağustos ve Eylül ayında konutta %9, sanayide %14 zam yapılmıştı. Bugün itibariyle...

13 Ağustos 2018 Pazartesi – Altın Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye ve ABD arasında yaşanan gerilimin ardından kurda yoğun dalgalanmalar yaşanmaya devam ediyor. Türkiye’nin gündemi olan bu dalgalanmalar sonucu; vatandaşların aklına, altın fiyatlarının hangi...

13 Ağustos Pazartesi Döviz Kurları

Dolar Kuru Bugün Ne Kadar Oldu? Dolar kuru güne 6,4783 TL seviyesinden başlangıç yapmasını akabinde 6,6445 ve ardından 6,9153 seviyesine kadar yükselişini sürdürdü. Şu dakikalarda (saat...

TCMB’den Enflasyona Yönelik Önemli Açıklama!

Konuya ilişkin açıklamalarında 2018 Haziran döneminde en yüksek seviyesine ulaşan enflasyon adına maliyet faktörlerinin yanı sıra talep yönündeki faktörlere de vurgu yapan TCMB, enflasyon verilerinin genele yayıldığını ifade etti.

4 Temmuz 2018 – Döviz Kurları Bugün Hangi Seviyede Seyrediyor?

Dün enflasyon rakamlarının açıklanmasının akabinde döviz kurları serbest piyasalarda yukarı yönlü seyir izlemeye başladı.

4 Temmuz 2018 – Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar?

Dün gram altının fiyatı, ons altın ile döviz kurlarından almış olduğu destek ile yüzde 0,7 civarında değer artışı gösterdi.

Geçtiğimiz Ay Enflasyon En Yüksek Seviyesini Gördü!

2018 Haziran döneminde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık olarak bakıldığında yüzde 2,61 civarında yükseliş kaydederken, yıllık olarak bakıldığında ise yüzde 15,39’u gördü.

Bakanlık Enflasyonun Ardından Memur Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapılacağını Açıkladı!

Bu sabah itibari ile enflasyon rakamlarının açıklanmasının akabinde, memur maaşlarına zam oranları da netlik kazandı.

3 Temmuz 2018 – Dolar Kuru Enflasyonun Ardından Nasıl Seyretti?

Dolar/TL paritesi, geride bıraktığımız hafta boyunca olumlu yönde bir ayrışma sergileyip 4,60 TL bandının altına düşmesinin akabinde, dün gün içerisinde Hazinenin yüksek borç çizelgesi ve enflasyonun yükseldiği yönündeki beklenti sebebi ile 4,65 TL’yi test etti.

3 Temmuz 2018 – Çeyrek Altının Fiyatı Bu Sabah Yükseldi!

Gram altının fiyatı, dün, günün kapanışını yüzde 0,59 civarındaki artış ile gerçekleştirdi. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan altın uzmanları, Haziran ayı içerisinde düşüş trendinde yer alan altın fiyatlarının, içerisinde bulunduğumuz ayda yukarı yönlü seyir izleyerek değer artışı kaydedebileceğini ifade ettiler.

Ülke Sıralamasında İlk 3 O Dev Enerji Şirketlerinin Oldu!

Türkiye’nin en büyük 500 enerji şirketinin tespit edildiği Fortune 500’de, yaklaşık olarak 53,9 milyar lira civarındaki net satış hasılatı ile ilk sıranın sahibi TÜPRAŞ oldu.

Türkiye’nin İhracat ve İthalat Açığı Açıklandı!

Gümrük Bakanlığı yapılan araştırma neticesinde Haziran ayında gerçekleşen dış ticaret açığı açıklandı.

Haftanın İlk İşlem Gününde Çeyrek Altının Fiyatı Düştü Mü? (02.07.2018)

Çeyrek altının fiyatı ile beraber altın fiyatları haftanın ilk işlem gününde aşağı yönlü seyir izlemeye başladı.

İstanbul’un haziran enflasyon değerleri açıklandı

2018 Haziran ayı itibariyle İstanbul enflasyon oranları açıklandı. İstanbul Ticaret Odası verilerine göre Ücretliler Geçinme İndeksi yıllık ortalama yüzde 9,79, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi...

Bu 2018 Haziran Dönemine Ait İhracat Verileri Açıklandı!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Haziran 2018 dönemine ait olan ihracat rakamlarını açıkladı.

Türkiye’nin İşsizlik Verileri Açıklandı! En Çok İşsizlik TRC3 Bölgesinde!

TÜİK, Türkiye’nin bölgesel işsizlik, istihdam ve iş gücüne katılım verilerini açıkladı.

1 Temmuz 2018 – Hafta Sonu Dolar Alış Satış Fiyatları Ne Kadar?

Dolar alış ve satış fiyatı hafta sonu Pazar gününe değer kaybı ile giriş yaptı. Piyasalar ve yatırımcılar tarafında dolar kuru fiyatlarını an be an takip ederken, mercek altında tutulan öteki döviz kuru Euro ise dikkatleri üzerine topladı.

1 Temmuz 2018 – Haftanın Son Günü Altın Fiyatlarında Durum Ne?

En güvenli liman olarak görülen altına yatırım yapmak isteyen, düğün sezonunun açılması sebebi ile yakınlarına hediye almak isteyen ve birikim yapmak isteyen vatandaşlar tarafından her gün merak edilen ve araştırılan altın fiyatları, bugün bir önceki kapanışa kıyasla hafif bir değer kaybı yaşadı.