13 Haziran 2018 – Dolar ve Euro Sert Yükseliş Gösteriyor!

Serbest piyasalarda döviz kurları sert bir yükseliş gösteriyor. Dolar ve euro kurunun bugün en akar olduğu yatırımcısı ve piyasalar tarafından merakla takip ediliyor. İşte 13 Haziran 2018 Çarşamba günü dolar ve euro kurları…

Dolar Kurunda Bugün Durum Nedir?

Merkez Bankası döviz kurları arasında bu sabah itibari ile sert yükselişler dikkat çekmeye başladı. Dolar kuru dün, günün kapanışını 4,55 TL seviyesinden gerçekleştirirken, bu sabah ise güne yükseliş eğilimi ile giriş yaptı. Döviz piyasalarında dolar kurunun bu denli yükselmesine sebep olarak,  bugün gün içerisinde gerçekleştirilecek olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Bankası’nın (FED) olağanüstü toplantı gösterildi. Bugün piyasalarda, FED tarafından gerçekleştirilecek olan bu toplantıda para politikasının sıkılaştırılmasına yönelik alınabilecek karar beklentisi mevcut bulunuyor. Dolar kuru şu dakikalarda ise satışta (saat 12:35) 4,6795 TL seviyesinden, alışta ise 4,6753 TL seviyesinden işlem görüyor.

Euro Kurunda Bugün Durum Nedir?

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından gerçekleştirilecek olan olağanüstü toplantının döviz kurları üzerindeki etkileri euro kurunda da gözlemlendi. Döviz kuru işlemleri gerçekleştirenler bu sabah euro kurunda günün ilk işlemlerini 5,43 TL’nin üzerinde gerçekleştirdi. Şu dakikalarda ise euro kuru alışta 5,5048 TL seviyesinden, satışta ise 5,5074 TL seviyesinden gerçekleştiriyor. Altın ve döviz piyasalarında gün boyunca euro kurunun ne yönde seyir izleyeceği be ne gibi gelişmeler göstereceği takip edilecek. Dolayısıyla euro kuru gün boyunca gündemdeki yerini muhafaza edecek.

Altın Piyasalarında Durum Nedir?

Altın fiyatları da bu sabah itibari ile dolar ve euro kurundan etkilenerek yukarı yönlü seyir izlemeye başladı. Güne yükseliş ile giriş yapan gram altının fiyatı öğlene kadar daha da değer artılı kaydederken, şu dakikalar itibari ile (12:45) alışta 293,73 TL’den, satışta ise 193,81 TL’den işlem görüyor. Öte yandan Cumhuriyet altını Kapalı Çarşı’da bin 289 TL’den alınıp, bin 309 TL’den satılırken, çeyrek altın ise 312,27 TL’den alınıp, 320,28 TL’den satılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.