18 Mayıs Cuma Günü Altın Fiyatlarında Durum Nedir?

Hafta sonunun gelmesi ile beraber altın fiyatları hakkında yapılan araştırmalar hız kazandı. Ağırlıklı olarak düğün, nişan, sünnet gibi programlara katılacak olan kişiler, gram altın ile çeyrek altının en güncel fiyatları hakkında araştırma yapıyor. Kapalı Çarşı’da çeyrek altın 303 TL’den alıcı bulurken, gram altın ise 184 TL’den alıcı buluyor. Cumhuriyet altını ise bin 247 TL’den satışa sunuluyor. İşte 18 Mayıs 2018 Cuma günü en güncel altın fiyatları…

14 – 18 Mayıs haftasının son iş gününe girilmesi ile beraber altın fiyatlarındaki son durum hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, en güncel altının gram fiyatı ve çeyrek altının fiyatı üzerine yapmış oldukları araştırmalara hız verdiler. Ağırlıklı olarak çeyrek altının fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, bugünün altın fiyatlarını öğrenmek istiyor.

İlgili haber:  Kabuklu Fındık Satışları Başladı!

Altın Fiyatları Yatırımcıların İlgisini Çekmeye Devam Ediyor

Her geçen gün biraz daha yükseliş eğilimi gösteren altın fiyatları, yatırımcıların da ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle de çeyrek altın ve gram altın gibi yatırım yapmak üzere tercih edilen ve hediye amaçlı da kullanılan bu altın çeşitleri en çok satın alınan ve en çok satılan ürün olarak piyasada yer alıyor.  Buna göre altın fiyatlarında son durum nedir?

Haftanın son işlem gününe hafif bir düşüş eğilimi ile giriş yapan gram altının fiyatı serbest piyasalarda, şu dakikalar itibari ile (13:30) 184,09 TL’den alınırken, 184,19 TL’den de satılıyor. Küresel piyasalarda değer artışı kaydeden doların etkisi ile saha çok satış yönünde seyir izleyen altının ons fiyatı ise bin 287 dolar bandında seyrediyor. Öte yandan çeyrek altının fiyatı 302 bandını aşarak 303 TL üzerinden alıcı bulurken, 296 TL’den de satılıyor.

İlgili haber:  26 Haziran Salı - Dolar ve Euro Güne Nasıl Başladı?

Kapalı Çarşı’da Çeyrek Altın 304 TL’den Satılıyor

Kapalı Çarşı’da işlem gören Cumhuriyet altını bin 247 TL’den satışa sunulurken, bin 228 TL’den de alıcı buluyor. Üstelik Kapalı Çarşı’da çeyrek altın 304,94 TL’den satılırken, alışta ise 297,31 TL’den işlem görüyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe gününün kapanışında, Kapalı Çarşı’da işlem gören 24 ayar külçe altının gram fiyatı yüzde 0,65 oranına değer kazancı ile 185,70 TL seviyesinden günü tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.