<meta name="google-site-verification" content="NZZM__gCr9t63HozLWRcKnFsJHPpUjGwx5Bemv9Lxo0" />
Altay Tankı da Devletten Proje Bazlı Destek Alacak! - Kredi Memur

Altay Tankı da Devletten Proje Bazlı Destek Alacak!

altay-tanki-da-devletten-proje-bazli-destek-alacak

Devlet tarafından sağlanacak olan proje bazlı destekler kapsamına Altay Tankı projesi de ilave edildi.

Savunma Sanayi de Destek Alacak Sektörlere Eklendi

128 milyar liralık teşvik belgesinin devlet tarafından onay aldığı proje bazlı destekler uygulamasından Altay Tankı da yararlanacak. Onay alan büyük yatırımların hangileri olduğunun önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor. Genel olarak ağlık, enerji, kimya ve otomotiv sektörünü ilgilendiren projelerin seçildiği proje bazlı teşvikler arasına savunma sanayi sektörü ile birlikte Altay Tankı projesi de ilave edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Toplantıyı Erteledi

Devlet tarafından büyük yatırımların açıklanacağı toplantılar önümüzdeki dönemlerde ardı arda düzenlenecek. Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenecek bir törenle 29 Mart 2018 tarihinde açıklanması bekleniyordu. Fakat Recep Tayyip Erdoğan tarafından Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin toplantısını aynı tarihe alması nedeniyle açıklanması da ertelenmiş oldu. Ertelenen toplantı ile MetCAp’in 4.5 milyar lira değerinde yapacağı enerji yatırımı ile ilgili töreni de ertelenmiş oldu.

Altay Tankı ile İlgili Madde Gündeme Geldi

Savunma Sanayii İcra Komitesi kapsamında yer alan projelerin yanı sıra son zamanlarda merak edilen projelerden olan Altay Tankı projesi de destekler kapsamına alındı. Altay Tankı’nın güç grubunun geliştirilmesi ve seri üretimi ile ilgili iki ayrı ihale ha sürüyor. İcra Komitesi’nin gündemine bir maddenin daha girmesi ile kararın mutlaka çıkacağı anlamını taşımıyor. Türkiye’nin üretim programları arasında en büyüklerinden olan Altay Tankı’nın seri üretim şirketinin seçimi çok uzun bir zamana yayılmak istenmiyor.

Başbakan Binali Yıldırım Açıklama Yapmıştı

Devlet tarafından yapılacak olan açıklamaya göre projelere verilecek destekler 80 milyar lira olarak belirlenmişti. Daha sonra Başbakan Binali Yıldırım tarafından bu desteklerin tutarının 128 milyar lira olacağı açıklanmıştı. Bu açıklamadan sonra destek verilecek olan projelerin sayısının artırılacağı anlaşılmıştı. Binali Yıldırım bu konudaki açıklamasında Türkiye’nin her yerinde bir seferberlik halinin hakim olduğunu, açıklamanın birkaç güne kadar yapılacağını, stratejik yatırımlar olarak 128 milyar lira değerinde desteğin onayının alındığını belirtmişti.

  • Site İçi Yorumlar