<meta name="google-site-verification" content="NZZM__gCr9t63HozLWRcKnFsJHPpUjGwx5Bemv9Lxo0" />
Binali Yıldırım: Türkiye’de Şirket Kurmak Artık 1 Saat! - Kredi Memur

Binali Yıldırım: Türkiye’de Şirket Kurmak Artık 1 Saat!

binali-yildirim-turkiyede-sirket-kurmak-artik-1-saat

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada eskiden bir şirket 1 ayda kurulurken, şu anda 1 saatte 1 şirket kurulduğunu söyledi.

Başbakan Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’ndeydi

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’ne giden Başbakan Binli Yıldırım, düzenlenen Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Binali Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada gündeme ve ülke ekonomisine dair önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, daha önceki dönemlerde Türkiye’de 1 ayda 1 şirket kurulurken, şu an gelinen noktada neredeyse 1 saatte şirket kurulabildiğini söyledi.

Türkiye Ekonomisinin Büyümesine İş Dünyasının Katkısı Büyük

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı konuşmasına Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’a, özel sektörü temsilen orada bulunanlara, TOBB Başkanı’na ve ekibine, katkısı olan tüm bakanlıklara ve kurumlara Türk milleti adına teşekkür ederek başladı. Binali Yıldırım, Türkiye’nin kalkınmasında ve ekonomisinin büyümesinde iş dünyasının büyük katkısının olduğunu, bürokrasinin olabildiğince kolay hale getirilmesinin Türkiye’nin yararına olacağını, yatırım ortamının iyileştirilmesi ile ilgili çalışmaların ülke adına gerçekleşen en büyük reformlardan olduğunu, ellerinde henüz hazırlıkları bitmemiş olan ve 67 maddeyi içeren bir paket olduğunu, kısa bir süre içinde çalışmaların tamamlanıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bu paketin sunulacağını belirtti.

Şirket Kurmak Artık 650 Lira

Binali Yıldırım, bilişimi geliştirmenin önemine de değinerek, vatandaşların devlet dairelerine gitmeden işlem yapmalarının zaman kazandırdığını, önceliklerinin bu olduğunu, bu düzenlemelerden sonra ikinci etap düzenlemelere geçeceklerini, iş hayatında yer almak isteyen vatandaşların şirket kurmak istediklerini, önceki dönemlerde şirket kurma işlemlerinin 1 ay gibi bir sürede tamamlanabiliyor olmasına rağmen, şu anda bu sürenin 1 saate kadar indiğini, bunun çok büyük bir ilerleme olduğunu, artık şirket kuruluşlarında il ya da ilçelerde ticaret sicil müdürlüklerine gitmeye gerek olmadığını, eskiden şirket kurarken edilen masrafın 2.250 iken; şu anda sadece 650 lira harcanarak şirket sahibi olunabildiğini de sözlerine ekledi.

  • Site İçi Yorumlar