İşte Hafta Sonu Döviz Kurlarında Son Durum! (26.05.2018)

Dolar ve euro yatırımcıları kurlarda yaşanan oynaklığı devamlı olarak takip ederken, fiyatlardaki son durumu merak ediyor. Hafta sonu dolar kuru ne kadar? Euro kuru ne kadar? İşte 26 Mayıs Cumartesi gününün döviz kurları

Dün sabah saatleri itibari ile günün ilk işlemlerini 4,74 – 4,75 TL bandında gerçekleştiren dolar kuru, günün ilerleyen saatlerinde hemen hemen aynı seviyelerde işlem görmeye devam etti. Fakat öğlen saatlerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından alınan ihracat kredilerinin geri ödemelerinde faizin sabitlenmesine yönelik alınan kararın açıklanmasının akabinde, dolar kuru gerileme göstererek 4,70 TL seviyesine kadar düştü. Aynı dakikalarda Kapalı Çarşı’dan işlem gören 24 ayar külçe altının gram fiyatı da, euro kuru da hafif bir düşüş eğilimi sergiledi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından vatandaşlar dolar kurunu hafta sonu, yani bugün ne kadar olduğunu merak ediyor. Dolar kuru bugün sabahın erken saatlerinde 4,70 TL seviyesinde işlem görürken, şu dakikalar itibari ile 4,71 TL bandında seyir izliyor.

Dolar Kuru Bugün Ne Kadar?

Hafta sonu Cumartesi günü, yani bugün dolar/TL paritesi alışta 4,7060 TL seviyesinde işlem görürken, satışta ise 4,71 TL seviyesinden işlem görüyor.

Euro Kurunda Durum Ne?

Geride bıraktığımız haftanın ilk işlem günü olan Pazartesi’den itibaren dolar kuru ile beraber rekor seviyeler kaydeden euro kuru haftanın son işlem günü olan Cuma gününde 5,57 TL bandında işlem gördü. Günün ilerleyen saatlerinde hemen hemen aynı seviyelere yakın bir seviyede seyreden euro endeksi, Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan ihracat kredi döviz cinsinden geri ödemelerinde uygulanan kurun sabitlenmiş olduğu kararının akabinde tıpkı dolar ve altın gibi düşüş eğilimi göstermeye başladı. Sabah saatlerinde 5,57 TL seviyesinden işlem gerçekleştiren kur, açıklanan bu kararın ardından 5,50 TL seviyesine kadar geriledi. Bugün ise euro kuru 5,49 TL seviyesinden güne giriş yaptı.

Euro Kurun Bugün Hangi Seviyeden İşlem Görüyor?

26 Mayıs Cumartesi günü güne 5,49 TL seviyesinden giriş yapan euro kuru, şu dakikalar itibari ile yüzde 0,1 civarında gerileme göstererek alışta 5,4847 TL’den, satışta ise 5,4872 TL’den işlem görüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.