Kamu Çalışanları da İkramiye Bekliyor!

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, kamu personelleri olarak emekliler için verilecek olan bayram ikramiyesinin kendilerine de verilmesini talep ettiklerini belirtti.

Memur – Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, emekliler için dini bayramlara has olarak verilecek olan bayram ikramiyesinin kamu görevlilerine için de verilmesini istedi.

Kamu Çalışanları İçin de İkramiye Verilmeli

Söz konusu bu açıklamalarında Hacı Bayram Tonbul, hükümet tarafından hem Ramazan Bayramı’nda, hem de Kurban Bayramı’nda ayrı ayrı olmak üzere emeklilere özel verilecek olan bin TL civarındaki bayram ikramiyesini hoşnut bir şekilde karşıladıklarını dile getirdi. Bayram ikramiyesinin toplu sözleşme taleplerinden biri olduğunu hatırlayan Sendika Bakan Yardımcısı, o zaman bunu hem emekli, hem de kamu çalışanları için talep ettiklerini açıklamalarına ekledi.

İlgili haber:  Sektörün Kazancı 3 Milyar Liranın Üzerinde!

Bahsi geçen bu talebin hükümet tarafından yalnızca emekliler adına dikkat alınmasının kendilerinde bir hayli şaşkınlık yarattığını dile getiren Hacı Bayram Tonbul, seçim öncesinde hükümet tarafından emeklilerin sevindirildiğini, sırada memurların olduğunu belirtti. Memurlar olarak söz konusu bu ikramiyenin kendilerinde de verilmesi talebinde bulunduklarını dile getiren Tonbul, gelir vergisi yükü sebebiyle oldukça ezilen memurlar adına talep edilen bu ikramiyeyi, hükümetin göz ardı edemeyeceği düşüncesinde olduklarını da ifade etti. Ayrıca hükümet tarafından yapılacak olan memurlara bayram ikramiyesi müjdesini en kısa zamanda duymak istediklerini de ekledi.

Ödemeler Haziran’ın İlk Haftası Yapılacak

Başbakan Binali Yıldırım, emekliler adına hem Ramazan, hem de Kurban Bayramı için ayrı ayrı ödenecek olan bin TL civarındaki ikramiye müjdesini, 30 Nisan tarihinde yapmış olduğu bir açıklama ile vermişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise söz konusu bu ikramiyelerin önümüzdeki ayın ilk günlerinde verileceğini belirtti.

İlgili haber:  KDV Alacaklarına 60 Ay Taksit İmkanı Geliyor!

Dosya bazlı olacak söz konusu bu bayram ikramiyeleri dahilinde, emeklinin bizzat kendisi için bin TL, ölüm aylığı alan kişilere aylık hisse oranında, iş kazası ve meslek hastalığı mağdurlarına da iş göremezlik deyince ikramiye ödenecek.

Bayram ikramiyesinden, SGK’dan maaş alan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, gaziler ve şehit yakınları, vazife ve harp malullüğü alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kıbrıs, Kore ve İstiklal savaşı gazileri, terör mağduru olması sebebi ile aylığa bağlanan siviller ve bu sebeple hayatını kaybedenlerin hak sahipleri faydalanabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.