<meta name="google-site-verification" content="NZZM__gCr9t63HozLWRcKnFsJHPpUjGwx5Bemv9Lxo0" />
Kuruyemiş Ambalajları - Online Ambalaj Firması Ambalaj - Kredi Memur

Kuruyemiş Ambalajları – Online Ambalaj Firması Ambalaj

Kuruyemiş Ambalajları - Online Ambalaj Firması Ambalaj

Kuruyemiş ambalajları kaliteli olduğu kadar tüketicinin ilgisini çekecek kadar şık ve sağlıklı görünümde olmalıdır. Gıda sektöründe ambalaj en önemli detaydır. Ürünün tüketiciye sunumu sırasında en uygun olan ambalaj tercih edilmelidir. Ayrıca gıda ürününün türüne göre yakışan, görselliği olan ambalajlar kullanılmalıdır. Kuruyemişlerin paketlenmesi için tercih edilecek ambalajın özellikleri de bunlara uygun olmalıdır. Kuruyemiş ambalajı seçiminde bazı kriterlere göre seçim yaparlar. Öncelik kuruyemişlerin tüketicilere en iyi şekilde sunulmasıdır.

Kuruyemiş Ambalajları Özellikleri

Kuruyemiş paketlenmesi için tercih edilen ambalajların çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Tüketicileri satın almaya teşvik edici ambalajlar ön plandadır. Hem kuruyemiş sunumu hem de firmanın reklamı açısından bazı detaylara dikkat edilir. Gerekirse bunun için tüketici odaklı araştırmalar yapılır.

Kuruyemiş ambalajlarının temel özelliği hava almayan malzemeden üretilmiş olmasıdır. Bu nedenle Kraft malzemeden ve şeffaf ambalaj modelleri üzerinde durulur. Kuruyemişlerin tüketicilere ulaşıncaya kadar hava almaması taze kalmasına yardımcı olur. Hava alan kuruyemişlerin tazeliği gider ve tüm özelliği kaybolur. Ambalaj içinde sunulan badem, ay çekirdeği, fındık, yer fıstığı, nohut, leblebi gibi kuruyemişler taze bir şekilde tüketiciye ulaşmalıdır.

Kuruyemiş ambalajları için aranan özelliklerin içinde ağız kısımlarının kilitli olması, aç kapa özelliğinin bulunması ve kolay açılması gibi niteliklerdir. Kuruyemişlerin ambalajlarının açılmasından sonra içinde kalanların muhafaza edilmesi ve tazeliğini koruması için bu özelliği de olmalıdır. Ambalajın kolay açılır olması, tüketiciye kolaylık sağlar.

Her ürün gibi kuruyemişlerin sunumunda tüketicinin görüşlerini etkileyecek bazı özelliklere de dikkat edilir. Reyonda görsel bir sunum için Doypack ambalaj dik durması bakımından kuruyemiş üreticilerinin tercihi olur. Bunun dışında pencereli ambalajlar ya d şeffaf olanlar da ilgi çekicidir. Tüketicinin kuruyemişleri görerek almaması satın almada teşvik edicidir.

Kuruyemiş ambalajları kalitesi ve renk seçenekleri bakımından da bazı özelliklere sahip olmalıdır. Ambalajların üzerindeki baskı kalitesi, kuruyemişlere uygun renk seçenekleri üreticiler tarafından özenle seçilir.

Kuruyemiş ambalajları https://www.ambalajal.com.tr/kuruyemis-ambalajlari seçiminde en önemli kriterlerden biri ambalajların Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından üretim iznine sahip olması ve gıda paketlemeye uygun malzemeden üretilmiş olmasıdır.

 

  • Site İçi Yorumlar