<meta name="google-site-verification" content="NZZM__gCr9t63HozLWRcKnFsJHPpUjGwx5Bemv9Lxo0" />
Turkcell Yemek Kartı Şirketi Kuruyor! - Kredi Memur

Turkcell Yemek Kartı Şirketi Kuruyor!

turkcell-yemek-karti-sirketi-kuruyor

Turkcell, kamudaki ve özel sektördeki şirketlerle eşit paya sahip olmak koşulu ile bir yemek kartı şirketi kurma kararı aldı.

Turkcell Vakıf da Kuracak

Turkcell tarafından alınan karara göre; TÖHAŞ olarak kısaltılan şirketin bağlı bulunduğu Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ. adlı şirket ile ortaklaşa bir yemek kartı şirketi kurulacak. Şirket kurulmasındaki koşul özel sektör ve kamu sektöründeki yemek kartı şirketleri ile eşit paya sahi olunması olarak belirlendi. Ayrıca Turkcell Vakfı adı verilecek olan bir vakıf kurması da şirketin gündeminde yer alan konular arasında bulunuyor.

TÖHAŞ Diğer Şirketlerle Eşit Paya Sahip Olacak

Yüksek komisyon oranları sebebiyle restoranlar sahiplerini ve yemek işiyle uğraşan esnafı ilgilendiren yemek kartları tartışmaları hala devam ederken Türkiye’deki lider şirketlerden olan Turkcell’in de yemek kartları işine girmeyi planladığı öğrenildi. Turkcell’in bağlı bulunduğu ortak şirketi olan Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ. ile birlikte ortak bir yemek kartı şirketi kurma kararı alındı. Yemek kartı şirketinin kurulma koşulunun TÖHAŞ’ın özel sektör ve kamu sektöründe hizmet veren diğer yemek kartı işi yapan şirketlerle eşit paya sahip olması şeklinde belirlendi.

Bir Ödeme Şirketine İştirak Edilecek

Turkcell Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararın yanı sıra TÖHAŞ’ın ya da diğer Turkcell Grup şirketlerinden birinin ortak bir ödeme şirketinin iştiraki olması ile ilgili görüşmeler de sonuca bağlandı. Turkcell tarafından bir vakıf kurulması ve bu vakfın adının Turkcell Vakfı olması da Yönetim Kurulu toplantısından çıkan sonuçlar arasında bulunuyor. Turkcell toplantının ardından kısa adı KAP olan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yaparak alınan kararlar ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Turkcell’in KAP’a Açıklaması

Turkcell’in KAP’a yaptığı açıklamada yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararın TÖHAŞ ya da Turkcell Grup’a bağlı bir başka şirketin kamu şirketleri ve özel sektör şirketleri ilekurulacak olan ortak bir ödeme şirketine iştirak etmesinin kararlaştırıldığı, bu şirket için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan faaliyet izni alınacağı, ayrıca TÖHAŞ’ın diğer şirketlerle eşit paya sahip olması koşuluna bağlı kalınarak bir yemek kartı şirketi kurulacağı, Turkcell’in sosyal sorumluluk faaliyetlerinin daha kapsamlı ve koordine bir şekilde sürdürülebilmesi için Turkcell Vakfı adında bir vakıf kurulacağı bildirildi.

  • Site İçi Yorumlar