Ekonomi

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İstifa mı Etti?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in istifa ettiği ile ilgili iddialara cevap verdi.

Mehmet Şimşek’in İstifası İddialarını Cevapladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in istifa ettiği konusundaki iddialara düzenlediği basın toplantısında cevap veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bu haberin bir iddia olduğunu, kendilerine böyle bir bilginin ulaşmadığını, gelen bir şey de olmadığını söyleyerek Türkiye’nin ekonomi yönetiminde yer alanlar arasında çeşitli fikir ayrılıkları olduğu ile ilgili soruları da cevapladı.

Kabine’de Revizyon Yok

Bir basın açıklaması yapan İbrahim Kalın, ekonomi yönetiminin koordine olma konusunda fikir ayrılıklarının olduğu ile ilgili bazı haberler çıktığını, bu haberlerin spekülatif olarak nitelendirilebileceğini, bunların hiç birinin gerçeklerle alakası olmadığını, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in istifa etmesi konusundaki haberlerin de aynı nitelikte olduğunu, kendilerine böyle bir bilginin ulaşmadığını, Kabine’de revizyon olmadığını, bunun sadece bir iddiadan ibaret olduğunu da söyledi.

Erdoğan Ekonomi ile Yakından İlgili

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke ekonomisi ile yakından ilgilendiğini, ülkede yaşanan ekonomi alanındaki gelişçeler sırasında ekonomi yönetimi ile yakın temaslar içinde olduğunu, zaman zaman basında yer alan ekonomi yönetiminin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile toplantı yaptığı ile ilgili çıkan haberlerin aslında kendileri için rutin bir duru anlamına geldiğini, faizlerin düşürülmesi konusunda Erdoğan’ın tavrının belli ve net olduğunu, son dönemlerde bilinenlerin haricinde yaşanan olağanüstü bir olay olmadığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiye olan ilgisinin de aynı şekilde devam edeceğini de belirtti.

Amerika Çelişkili Açıklamalar Yapıyor

İbrahim Kalın, dün yapılan üçlü zirveden de bahsederek Rusya’nın PYD – YPG terör örgütünün Tel Rıfat’ta kalmadığını söylediğini, bunun Türkiye tarafından teyit edileceğini, bahsi geçen bir bölgenin Afrin’in bir uzantısı gibi olduğunu da söyleyerek, Amerika ile Menbiç hakkında yapılan görüşmelerden de bahsetti. Amerika’nın çelişkili açıklamalarının olduğunu, Suriye ve DEAŞ ile ilgili bir karar vermesi gerektiğini de söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri