Elbise Seçiminde Kumaş Türleri

Düğün ve organizasyonların vazgeçilmezi kadınların gözdesi elbiseler. Elbise seçerken çok zorlandığımız oluyor. Bedenimize uygun kıyafet ya da elbise bulamayınca kumaş alıp diktirmek en iyi çözümdür. Rengini, desenini, modelini ve kalıbına kadar bize özel olur. Elbisenin dikiminde bunların önemi kadar kumaş seçmekte çok önemlidir. Elbise alırken de kumaşa bakma huyumuz vardır. Elbiseye de özelliğini kazandıran kumaştır.

Kumaş Çeşitleri Nedir?

Fazlaca kumaş çeşidi bulunuyor. Kumaş satın alırken vücut proporsiyonu da önemlidir. Buna dikkat etmeliyiz. Kumaş çeşitleri; poplin, sandy, keten, fisto, şifon, tafta, krep, pamuklu ve astar kumaşlardan oluşur. Bunlar da kendi aralarında çeşitlilik gösterirler. Sizde kumaş al derken çeşitliliği göz önüne almayı unutmayın.

Şile Bezi Ve Tüller Kumaş Mıdır?

Şile bezi rahat ve yazlık kıyafetlerde kullanılmaya başlandı. Adı şile bezi olsa da bu da bir kumaş türüdür. Tüller ise birçok alanda kullanılıyor. Gelinlikten abiye kıyafetlere kadar kullanılan tüller kumaş satın al dediğiniz de karşınıza gelebilir. Elbiselerinize renk katmak için alabilirsiniz.