elektrik-fiyatlarina-1-nisandan-itibaren-zam
Ekonomi

Elektrik Fiyatlarına 1 Nisan’dan İtibaren Zam!

Elektrik fiyatlarına 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere zam yapılacak. Zam oranının yüzde 2.89 olduğu açıklandı.

Elektrik Fiyatları Yüzde 2.89 Zamlandı

EPDK olarak bilinen Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz elektrik fiyatlarına zam yapıldığını açıklayarak, 1 Nisan 2018 tarihinde geçerli olacak olan zamlı tarifelerdeki oranın 2.89 olduğunu bildirdi. Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklamada elektriğe zam kararının son düzenlenen Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu toplantısında alındığı da belirtildi.

EPDK’nın Son Toplantısından Zam Kararı Çıktı

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz açıklamasında elektrik tarifelerinde fiyatlar belirlenirken serbest piyasa koşullarının göz önünde bulundurulduğuna dikkat çekti. Mustafa Yılmaz, döviz kurunda görülen artışlar gibi unsurların elektrik fiyatları üzerinde etki ettiğini, bu etkinin de elektrik ile ilgili maliyetlerde belirleyici rol oynadığını, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından gerçekleştirilen son genel kurul toplantısında elektrik tedarik şirketlerinden enerji temini gerçekleştirerek kullanan tüketiciler için geçerli olacak olan son fiyatların kararlaştırıldığını söyledi.

Yüzde 2.89 Zam Bir İhtiyaçtı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklamada EPDK’nın son toplantısında karara bağlanan son tüketici elektrik fiyatlarının 1 Nisan 2018 tarihinden başlamak üzere geçerli olacağı, üzerinde karar verilen zam oranının yüzde 2.89 olduğu, yapılan tüm değerlendirmeler sonucunda kurdaki artış gibi etkenlerden dolayı elektrik fiyatlarına yüzde 2.89 oranında zam yapılmasının bir ihtiyaç olduğunun görüldüğü de belirtildi.

Küçük Seviyede Zamlar Yapmak Tüketicilerin Yararına

Mustafa Yılmaz ayrıca elektrikte meydana gelen maliyet artışlarının biriktirilmesi suretiyle yıl bitiminde toplu zam şeklinde elektrik tedarik şirketlerinden hizmet alan tüketicilere yansıtılmasının doğru olmadığına da vurgu yaparak, böyle bir durumda hem vatandaşların, hem de enerji sektörünün zararının olacağını, ihtiyaçların ortaya çıktığı bu gibi dönemlerde küçük seviyede elektrik zammı yaptıklarını, bunun hem tüketiciler hem de sektör açısından daha doğru olduğunu da belirtti. Elektrik fiyatlarına son olarak 1 Ocak 2018 tarihinde yüzde 8.8 oranında zam yapılmıştı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri