Ekonomi

Emekliler Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak Merak Ediyor

Temmuz zammı için gün saymaya şimdiden başlayan emekliler tüm olasılıkları dikkate alarak hesaplama yapıyor. Uzmanlar Temmuz zammı için 3 farklı olasılık üzerinde duruyor. Peki, emekliler Temmuzda kaç lira zam alabilir? İşte detaylar…

Temmuz Zammı 224 Liraya Ulaşabilir!

Temmuz zammı yurt genelinde yaklaşık 9 milyon emekliyi yakından ilgilendiriyor. SSK ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşlar zammın ne kadar olacağını merak ederken, uzmanlar tahminlerini yapmaya şimdiden başladı. Buna göre yılın ikinci yarısı için 3 farklı olasılık mevcut. Uzmanlara göre emekli maaşlarına gelecek zam yüzde 4 ile 5 arasında değişecek. Tahminler hayata geçerse emekli maaşlarına 224 lira zam söz konusu olacak.

En Yüksek Emekli Maaşı Kaç Lira Olacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşların Temmuz zammını yılın ilk yarısında yaşanan enflasyon belirleyecek. Zam yüzde 4 olarak yapılırsa SSK ve Bağ-Kur emeklileri en fazla 4 bin 660 liralık ödeme alacak. Temmuz zammı yüzde 4,5 oranında uygulanırsa en yüksek maaş 201 lira 65 kuruş seviyesinde artacak. Bu durumda ise en yüksek aylık 4 bin 682 lira 91 kuruşa yükselecek. Peki, yüzde 5’lik bir zam söz konusu olursa? İşte bu durumda en yüksek SSK ve Bağ-Kur maaşı 224 liralık yükselişe ev sahipliği yapacak ve 4 bin 705 lira 32 kuruş üzerinden ödenecek.

Bunun yanında söz konusu ayda yapılacak olan ek ödeme tutarları da yükselecek. Buna göre maaşların yüzde 4 veya yüzde 5 oranı hesaplanarak kaydedilen ek ödeme tutarları, zammı maaş üzerinden hesaba dahil edilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri