emeklilere-bayram-ikramiyesi-milyonlarca-kisinin-umudu-olacak
Ekonomi

Emeklilere Bayram İkramiyesi Milyonlarca Kişinin Umudu Olacak!

Memur ve memur emeklilerine 2017 yılında bayramın erken geleceği düşünülüyor. Emeklilere bayram ikramiyesi KPDK toplantısında ele alınacak.

Memur Emeklileri KPDK Toplantısını Bekliyor

İçinde bulunduğumuz mart ayında toplanacak olan kısa adı KPDK olan Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısının gündeminin memur ve memur emeklilerinin bayram ikramiyeleri olacağı bekleniyor. KPDK’nın toplantısında memurları ve memur emeklilerinin ilgilendiren beklenen detaylar haberimizde yer almaktadır.

Toplantıda Bayram İkramiyesi Görüşülecek

Memurların ve memur emeklilerinin dikkati Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısına çevrildi. Bayram ikramiyesi almayı bekleyen memurların ve memur emeklilerinin gözünü kulağını çevirdiği kritik KPDK toplantısı mart ayının sonuna kadar gerçekleştirilecek. KPDK toplantısında memurların ve memur emeklilerinin bayramda alacakları ikramiye ile ilgili görüşme yapılması bekleniyor. Toplantıdan olumlu bir sonuç çıkması durumunda SSK ve Bağ – Kur’dan emekli olanlara ikramiyenin yolu da açılmış olacak.

Bir Önceki Toplantı 2017 Kasım Ayında Yapılmıştı

2017 yılının ağustos ayında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde ele alınmış olan fakat karara bağlanamayan bazı konuların KPDK toplantısında yeniden masaya yatırılması bekleniyor. Toplu sözleşme görüşmelerinden sonra yapılan ilk KPDK toplantısı 2017 yılı kasım ayında gerçekleşmişti. Sonraki ikinci toplantı da bu ay içinde yapılacak. Kamu Personeli Danışma Kurulu’nun yapacağı bu ayki toplantının beklenen en önemli konusunun memurlara ve memur emeklilerine Ramazan Bayramı’nda ve Kurban Bayramı’nda maaşlara ilave edilecek ikramiye ödemeleri talebinin olacağı düşünülüyor.

SSK ve Bağ – Kur Emeklilerine de İkramiye Umudu Doğacak

Memurlara ve memur emeklilerine verilecek olan ikramiye ile ilgili son görüşmelerde Memur – Sen tarafından ikramiye tutarının devlet memurlarının aldığı en yüksek aylığın ek gösterge de dahil olmak üzere iki katı kadar olması talebinde bulunulmuştu. Memur – Sen’in üzerinde durduğu bu rakam toplu sözleşme görüşmelerinin yapıldığı dönemde 1.951 liraya denk geliyordu. Şu an itibariyle bu rakam 2.062 lira olarak hesaplanıyor. KPDK’nın toplantısında memur ve memur emeklilerine bayram ikramiyesinin karara bağlanması, Bağ – Kur emeklilerine ve SSK emeklilerine ikramiye umudunu da doğuracak. Memur – Sen, Ramazan Bayramı’nda ve Kurban Bayramı’nda SSK ve Bağ – Kur emeklilerine de birer maaş tutarında ek ikramiye verilmesini istiyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri