emine-erdogan-turkiyeye-enerji-veren-kadinlara-seslendi
Ekonomi

Emine Erdoğan Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlara Seslendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile birlikte Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar organizasyonunun ödül törenine katıldı.

Enerjinize Bütün Dünya Kadınlarının İhtiyacı Var

Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan’ın, Berat Albayrak ile birlikte katıldığı ödül töreni Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlendi. Törende 6 farklı dalda ödül verildi. Erdoğan ve Albayrak’ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da törende hazır bulundu. Emine Erdoğan ödül töreninde yaptığı konuşmada Türk kadınlarının heyecanına ve enerjisine sadece ülkemizin değil dünyadaki bütün kadınların ihtiyacı olduğunu söyledi. “İş Dünyası” ödülünü Ciner Grubu’ndan ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevin Selçuk, Park Termik adına aldı. Nevin Selçuk’un ödülünü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu verdi.

Kadınları Güç Birliği Yapmaya Davet Etti

Emine Erdoğan törende yaptığı konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirterek başladı. Kadın ve erkeğin bir bütünün iki yarısı olduğunu, Türk kadınlarının hak etti seviyeyi taşıyabilecek azimde olduğunu, bu ödül töreninde pek çok fırtınaya ve dalgalanmalara direnerek başarısını ortaya koymuş kadınlar gördüğünü, gelecek yüzyılda önem taşıyan konuların başında enerji, çevre ve kadın olduğunu, kadın varlığının dünya genelindeki öneminin giderek arttığını da söyleyerek kadınları güç birliği yapmaya davet etti.

Kadınlarla İlgili Büyük Hedeflerimiz Var

Ödül töreninde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da bir konuşma yaptı. Albayrak konuşmasında Türk topraklarında tarihin hiçbir döneminde kadınların yok sayıldığı bir yönetim ve anlayışın yer almadığını, enerji alanında Türkiye’de son 10 yılda ortalamanın 55 milyar dolar olduğunu, enerji sektörü adına kadınlara bir çağrı yapmak istediğini, bütün kadınlara ihtiyaç duyduklarını, kadınlara pozitif ayrımcılık yapacaklarını taahhüt ettiğini, kamunun kadınlara verdiği desteği kendilerinin de vereceğini, kadınlarla ilgili Bakanlık olarak büyük hedeflerinin olduğunu söyledi.