Ekonomi

Emlak Konut Çekmeköy İhalesini Kazanan Firma Belli Oldu!

Emlak Konut’un Çekmeköy Taşdelen bölgesinde bulunan arsasının ihalesinde kazanan firma belli oldu.

355 Bin 552 Bin Lira Teklif Verdi

155 bin metrekarelik Emlak Konut arsasının konu olduğu ihalenin kazananı Dap yapı oldu. Arsa alanının içindeki inşaat alanının büyüklüğünün 87 bin 509 metrekare olduğu öğrenildi. Dap Yapı, Emlak Konut Çekmeköy Taşdelen arsa ihalesinde 355 milyon 552 bin liralık teklif ile kazandı.

İhalede 5 Firma Teklif Verdi

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından İstanbul – Çekmeköy’de bulunan, toplam arsa büyüklüğü 155 bin 56 metrekare, inşaat alanı büyüklüğü de 87 bin 509 metrekare olan arsa ile ilgili ihale yapıldı. Düzenlenen ihale pazarlık – açık artırma – kapalı zarf bölümlerini kapsayan 2. Oturum bugün yapıldı. 5 firmanın teklif verdiği ihaleyi Dap Yapı 355 milyon 522 bin liralık teklifi ile kazandı.

Projeyi İstlife – Eltes Ortaklığı Yapacak

Dap Yapı bünyesindeki şirketlerden olan İstlife ve Eltes İnşaat iş ortaklığı Emlak Konut Çekmeköy – Taşdelen arazisinin kazanan ortaklığı oldu. İş ortaklığı, aslında 1 milyar 111 milyon 100 bin lira teklif verdi. Ancak Emlak Konut GYO’ya ödenecek tutar 355 milyon 552 bin lira. Bahsi geçen arsanın toplam alanının 87 bin 509 metrekaresine karma konsepte sahip olan inşaat projesi yapılacak. Geri kalan bölümlere de ticari alanlar, eğitim tesisi, kültürel ve sosyal alanlar, park alanları inşa edilecek.

Dap Yapı Farkını Ortaya Koyacağız

Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ihale sonucu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ziya Yılmaz, bu ihaleye özel olarak hazırlandıklarını, Çekmeköy’ün ulaşım ve yeşil alanlar açısından İstanbul’un yükselen değerlerinden biri olduğunu, Dap Yapı olarak bu bölgenin yabancısı olmadıklarını, 200’li yılların başında Çekmeköy’ün gelişimine katkı sağlayan firmaların başında yer adlılarını, bu proje ile Dap Yapı olarak farklarını bir kez daha ortaya koyacaklarını söyledi.