<meta name="google-site-verification" content="NZZM__gCr9t63HozLWRcKnFsJHPpUjGwx5Bemv9Lxo0" />
Dumankaya İnşaat’ın Mağdurları TMSF’nin Önünde Toplanacak! - Kredi Memur

Dumankaya İnşaat’ın Mağdurları TMSF’nin Önünde Toplanacak!

dumankaya-insaatin-magdurlari-tmsfnin-onunde-toplanacak

Dumankaya İnşaat adlı firmaya TMSF’ye devir işleminden sonra şirketin yarım kalan projelerinden konut satın alan pek çok kişi mağdur olmuştu.

Dumankaya Mağdurları Haklarını Arıyor

TMSF olarak bilinen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından bir süre önce Dumankaya İnşaat’a el koyulmuştu. Şirketin konut projelerine yatırım yaparak konut satın alan kişiler mağduriyetleri ile ilgili eylemler yapmaya devam ediyorlar. Şirketin projelerinden daire satın alan ancak dairesi bitirilemeyen pek çok kişi hak arama mücadelesi içine girdi. Dumankaya İnşaat’ın mağdurları seslerini ağırlıklı olarak sosyal medya platformları aracılığıyla duyurmaya çalışıyor ve bu mecradan haberleşerek organize oluyorlar.

Mağdurlar İkinci Kez TMSF Önünde Toplanacak

Daha önce de aynı eylemi gerçekleştiren Dumankaya İnşaat mağdurları TMSF önünde ikinci kez bir araya gelerek eylem yapmayı planlıyorlar. Mağdurlar ilk kez TMSF’nin önünde toplandıklarında bir de basın açıklaması yapmışlardı. İlk buluşmadan sonra Dumankaya mağdurları tarafından herhangi bir eylem yapılmamıştı. Sosyal medya hesapları üzerinden yeniden organize olmaya başlayan mağdurlar 13 Nisan 2018 tarihinde bir kez daha Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu binasının önünde toplanacaklar. Bahsi geçen gün saat 12:00’de bir araya gelecekler.

Dumankaya İnşaat TMSF’ye Devrolmuştu

Dumankaya İnşaat adlı firma tarafından inşa edilen projelerden konut satın alarak, peşinat ya da ön ödeme gibi ödemeler yaparak evlerinin bitmesini bekleyen, ancak projelerin sonlanamaması nedeniyle konutlarını satın alamayan kişiler mağdur duruma düşmüşlerdi. Dumankaya İnşaat, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilmişti. Mağdurlar, konut projelerindeki mağduriyetlerinin giderilmesi için seslerini TMSF’ye duyurmayı amaçlıyorlar.

Projelerin Tamamlanması için 200 Milyon Lira Gerekli

Geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna iki kez açıklama yapan TMSF Başkanı Muhiddin Güldal, Dumankaya İnşaat Fi Yapı adlı şirketlere bir Almanya firmasının talip olduğunu, satış işlemleri ile ilgili görüşmelerin bu firma ile devam ettiğini, Dumankaya’nın yarıda kalan projelerin tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi için 200 milyon liraya ihtiyaç olduğunu belirtmişti.

  • Site İçi Yorumlar