<meta name="google-site-verification" content="NZZM__gCr9t63HozLWRcKnFsJHPpUjGwx5Bemv9Lxo0" />
Eminevim batarsa ne olur? Faiz ve organizasyon ücreti ne kadar? - Kredi Memur

Eminevim batarsa ne olur? Faiz ve organizasyon ücreti ne kadar?

Eminevim batarsa ne olur? Faiz ve organizasyon ücreti ne kadar?

“Ev almanın en kolay yolu” sloganıyla 28 yıldır faaliyet gösteren Eminevim şirketi faaliyetlerini 2019 yılında sürdürmeye devam ediyor. “0” Faiz oranıyla insanları kira öder gibi ev ve araç sahibi yapıyor.

Faiz oranı “0” fakat organizasyon ücreti ne kadar?

100 Bin liralık oraganizasyon için 30 bin lira peşinat ödemeniz gerekiyor. 24. Ayda ev sahibi olabiliyorsunuz ve organizasyon ücreti için de 8.300 TL ödüyorsunuz. Toplam size maaliyeti 108.300 TL olduğu eminevim’in resmi sitesinde yazıyor.

Biz şimdi bunu bir de tersten okuyalım.

30 Bin lira verdiğiniz peşinat için firma size 23 ay sonra 100 bin lira geri ödeme yapıyor. Peki verdiğiniz 30 bin lira 23 ayda size ne kadar faiz kazandırırdı? Bunu sıradan bir bankaya girip hesaplayabilirsiniz. Biz İNG turuncu hesap faiz oranı ile hesapladığımızda 23 ay sonunda 30 bin lira size 11 bin lira kazandırıyor. Buna ilave olarak organizasyon ücretini de eklerseniz yaklaşık 20 bin civarında bir kaybınız olacaktır. 24 ay boyunca her ay bin lira ödeyeceğiniz taksit tutarını buna dahil etmedil bile 🙂

Eminevim iflas ederse

Banka kadar güçlü olmadığı ve devlet teminatı altında olmadığını düşündüğümüzde sonuçta bir risk görünüyor. Firma iflas verirse insanların maduriyetini giderebilecek bir sistemimiz yok.

 

  • Site İçi Yorumlar