Memur Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü 1.000 Kadın, 9.000 Erkek Polis Memuru Alımı Yapacak!

Polis Akademisi Başkanlığı, 1.000 kişilik kadın, 9.000 kişilik erkek polis memuru alımı yapacak!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından T.C. Devlet Personel Daire Başkanlığı vasıtası ile duyurulan kamu personel alımları duyurusunda Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne lisans mezunları arasından KPSS puanından en az 60 puan almış, ön lisans mezunlarından da en az 70 puan almış adayların arasından alım yapılacağı ifade edildi.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği’nde belirtilen şartları taşıyan ve KPSS’den de bölümüne göre talep edilen ve üzerinde puan almış olan adaylar arasından lisans mezunu 7.200 kişilik erken, 800 kişilik kadın; ön lisans mezunu 1.800 kişilik erkek, 200 kişilik kadın olmak üzere toplamda 10.000 polis öğrencisi alımı gerçekleştirilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Alım Tarihleri

Bahsi geçen tüm şartları sağlayan adaylar, 12 Mart 2018 tarihi itibariyle 23 Mart 2018 tarihine kadar pa.edu.tr internet sitesi üzerinden E-Devlet şifresi ile giriş yaparak polislik başvurusu yapabilecekler.

POMEM’e giriş sınavı için gerekli sınav giriş ücretini yatırdıktan sonra, E-Devlet şifresi vasıtasıyla başvurularını tamamlayabilecek olan adaylara, sınavlarda başarısız olmaları hakkında ücret iadesi yapılmayacak. Adaylar, sınavlarda başarılı olmaları halinden Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM)’de eğitim görüp, eğitim sonunda da başarı göstermeleri halinde polis memuru unvanı ile atamaları gerçekleştirilecek. Sınava girmeyi ve sınav sonuçlarında başarılı olduğunu öğrenmek için pa.edu.tr üzerinden yayınlanacak ilanları takip etmeleri gerekecek.

POMEM 2018 Polis Memuru Alımı Başvuru Şartları

Başvuru şartları arasında T.C. vatandaşı olmak, önlisans ya da lisans mezunu olmak, KPSS’den belirtilen alanlar için gerekli taban puanları almış olmak talep edilirken, 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle 30 yaşından gün alınmamış olunması önemseniyor.

Kadınlar için 162 cm’den, erkekler içinse 167 cm’den kısa olunmamasını talep eden kurum, beden kitle endeksi 18 ila 27 aralığında olunmasını, silah taşıma ve silahlı görev yapma konusunda hukuki bir engeli bulunmamasına, sağlık konusundan Sağlık Şartları Yönetmeliği kapsamında olan tüm koşulları taşımasına, adayın kendisinin ve evliyse de eşinin herhangi bir suçtan bir yıl ya da daha uzun süreli hapis cezasına mahkum olmamasına önem veriliyor.

Başvuru tarihi itibariyle, adayların herhangi bir partiye ve partilerin yan kuruluşlarına üye olmadığına dair yazılı beyan sunmalarını önemseyen POMEM, alkol, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin bağımlılığı ve kullanımı sebebiyle tedavi görülmemiş olmasını, kamu haklarını kullanmaktan yoksun olunmamış olmasına, güvenlik ve arşiv araştırmasını olumlu sonuçlandırabilmesine, intibak eğitiminin başlangıç tarihi itibariyle silahaltında (askerde) bulunmamasına önem veriliyor.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından T.C. Devlet Personel Daire Başkanlığı vasıtasıyla yayımlanan polis memuru alımı ilanı hakkındaki tüm detayları aşağıda yer alan bağlantı vasıtasıyla inceleyebilirsiniz.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?bb967bee-3644-461b-99cf-9c8fbe743a5f
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri