emniyet-genel-mudurlugu-sozlesmeli-pilot-alimi
Memur Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alımı!

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki Havacılık Dairesi Başkanlığı’nda görev verilmek üzere pilot alımı gerçekleştirilecek.

EGM sözleşmeli Pilot Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı’nda uçak pilotu açığı olmasından dolayı sözleşmeli pilot alımı yapılacak. EGM olarak kısaltılan Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre kamu sözleşmeli pilot alımı ile ilgili başvuru yapacak olan adaylara atama onaylarının haricindeki tüm bildirim ve duyuruların egm.gov.tr web adresi üzerinden bildirileceği, posta adreslerine ya da mail adreslerine yazılı bildirimde bulunulmayacağı, pilot alımındaki bütün aşamalarda başvuru koşullarına uymadığı tespit edilen adayların başvuru işlemlerini iptal edileceği belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Pilotlarda Hangi Şartları Arıyor?

Emniyet Genel Müdürlüğü pilot alımı hakkında başvuru yapan adaylar sözlü ve yazılı olmak üzere sınava tabi tutulacaklar. Adaylardan bu sınavlara girerken yanlarında başvuru sırasında doldurmuş oldukları başvuru formunun bir nüshasını ve EGM’nin internet sitesinde yer alan Sözleşmeli Pilot Nitelikleri formunu da yanlarında bulundurmak durumundalar. EGM sözleşmeli personel alımları kapsamında sağlanacak olan pilot alımı başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Adayların ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan şartları taşıyor olmaları, Türkiye genelinde çalışacak olmayı ve bütün uçuşlarda görev yapmayı kabul ediyor olmaları, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasında olumsuz bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

Sözleşmeli Pilotlardan İstenen Belgeler

Kamu sözleşmeli pilot alımı için başvuru yapacak adaylardan aşağıdaki belgeleri hazır etmeleri isteniyor. Adayların başvuruları egm.gov.tr adresinden yapabilirler. Adaylardan istenen belgeler aşağıdaki gibidir.

  • Kimlik belgesi
  • Geçmiş 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı ya da fotokopisi
  • Pilotluk lisans belgesi
  • Sözleşmeli Pilot Nitelikleri Forumu
  • Temel pilotaj sertifikaları, tip intibak belgeleri, tek motorlu ve çift motorlu uçaklardaki uçuş saatleri
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri