Memur Alımı

En Az Lise Mezunu KPSS’siz Memur Alınacak

Dışişleri Bakanlığı Nuakşot ve Bern Büyükelçiliklerinde görevlendirmek üzere KPSS şartı olmadan memur alımı yapacak. Adaylarda 657 Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde şartları taşımaları aranırken yaş sınırı da 41 olarak açıklandı. 41 yaşına kadar olan adaylar bu ilana başvuru yapabilecekler.
Başvuruda Aranan Şartlar
-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
-41 yaşından gün almamış olmak,
-En az lise yada dengi okul mezunu olmak,
-Kamu haklarından mahrum olmamak,
-Yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmak,
-Askerliğini yapmış olmak,
-Her türlü iklim koşullarında çalışmasına sağlık açısından sakınca bulunmadığını belgelemek,
-Çok iyi derecede Fransızca ve Almanca dillerinden biri ile çok iyi derecede Türkçe bilmek.
Başvuru Sırasında Adaylardan İstenen Belgeler
Adayların; özgeçmişlerini (CV), Türk Pasaportunun aslı ada onaylı örneği, nüfus cüzdanının aslı yada onaylı örneği, diploma aslı yada onaylı sureti, terhis belgesi ve son altı ay içinde çekilen iki adet fotoğrafı yazacakları başvuru dilekçelerine ekleyerek Naukşot ve Bern Büyükelçiliklerine teslim etmeleri yada postayla göndermeleri gerekmektedir.
Sınav Tarihleri
T.C. Nuakşot Büyükelçiliği’nde yapılacak olan yazılı sınav 31.01.2019 Perşembe günü saat 10:00’da, T.C. Bern Büyükelçiliği’nde yapılacak olan yazılı sınav ise 4 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 10:30’dadır.
Sınavlarda adaylara yabancı dil metin çevirililerinin yanında uygulamalı daktilo yada bilgisayar ile sözlü mülakatta yapılacak.
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan memurluk sınavına katılmak isteyen adaylar, T.C. Naukşot Büyükelçiliği için 15.01.2019 Salı gününe kadar, T.C. Bern Büyükelçiliği için 18 Ocak 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri