enerji-bakanligindan-elektrik-dagitim-sirketlerine-secim-odevi
Ekonomi

Enerji Bakanlığı’ndan Elektrik Dağıtım Şirketlerine Seçim Ödevi!

Enerji Bakanlığı tarafından 24 Haziran 2018 tarihinde düzenlenecek olan seçimler ile ilgili elektrik dağıtım şirketlerine ödev verildi.

Bakanlık İki Gün Boyunca Toplantı Yaptı

24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye’de düzenlenecek olan seçimlerden önce ve seçim günü ile ilgili Enerji Bakanlığı tarafından elektrik dağıtım şirketlerine bazı ödevler verildi. Bakanlık İstanbul’da ve Ankara’da iki gün süren toplantılar düzenledi. Düzenlenen toplantıda zorunlu bir durum olmadığı sürece elektriklerin kesilmemesi, kesintilerden önce de abonelere kesinti yapılacağının SMS ya da benzeri yöntemlerle bildirilmesi istendi.

Bakanlık Elektrik Dağıtım Şirketlerinden Talepte Bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından geçtiğimiz cuma günü Ankara’da, cumartesi günü de İstanbul’da olmak üzere elektrik dağıtım şirketlerinin yöneticileri ile toplantılar düzenledi. İstanbul’da düzenlenen toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez başkanlık yaptı. Toplantıda EPDK olarak kısaltılan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz da hazır bulundu. Bakanlık tarafından dağıtım şirketlerinden seçim döneminde yaşanabilecek elektrik kesintilerine ve arızalara karşı daha dikkatli olmalarını istedi. Toplantı bazı ana başlıklar altında düzenlendi.

Elektrik Kesintisi Olmamasına Dikkat Edin

Bakanlık, şirketlerden elektrik kesintilerine dikkat etmelerini, planlı olan kesintilerde elektrik tüketicilerine SMS ve benzeri yollarla bilgilendirme yapmalarını istedi.

Sokak Aydınlatmalarına Dikkat

Vatandaşlardan bazı dönemlerde sokak lambalarının yanmaması ile ilgili çeşitli şikayetler geliyor. Seçim öncesinde ve seçim sırasında vatandaşların daha hassas olacağı konusunda şirketler uyarıldı ve sokak lambaları konusuna önem verilmesi istendi.

Doğalgaz Sektörü de Uyarılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yaptığı toplantılar devam edecek. Doğalgaz şirketleri ile de aynı toplantıların yapılarak uyarılarda bulunulacağının mesajı verildi. Elektrik şirketleri de Bakanlığın uyarılarına cevaben 24 Haziran seçin gününün öncesinde ve seçim gününde yaşanabilecek arızalar ve kesintiler ile ilgili ekip sayısının artırılacağını, uzun süreli ve planlı kesintilere de çözümler üreteceklerini bildirdiler.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri