Health, Lifestyle

Ereksiyon Bozuklukları : Kalp Hastalıklarının Bir İşareti Mi ?

Kalp hastalıkları son zamanlarda özellikle cinsel performans ilaçlarının gündeme gelmesiyle ED ile sık sık ilişkilendirilmeye başlandı. Ereksiyon bozuklukları : Kalp hastalıklarının bir işareti mi ? Açıkçası erektil disfonksiyon ve kalp hastalığı arasında çok güçlü bir bağlantı vardır.

Birçok çalışma, bir erkeğin ED’si varsa, kalp hastalığı olma riskinin daha yüksek olduğunu göstermiştir. ED olması, kalp hastalığı için bir sigara öyküsü veya ailenin koroner arter hastalığı öyküsü kadar bir risk faktörüdür.

Erektil Disfonksiyon Ne Kadar Ciddi Bir Problemdir?

Erektil disfonksiyonun uzun vadede 10 yetişkin erkekten yaklaşık 1’ini etkilediği tahmin edilmektedir. Bu demektir ki birçok erkeği etkileyen en yaygın cinsel sorun, ereksiyon sağlanamamasıdır. Çok fazla alkol almak veya aşırı yorgunluk gibi çeşitli nedenlerle ara sıra bu alanda başarısızlık meydana gelebilir. Unutmayın ki aynı nedenler kalp hastalıkları içinde risk faktörleridir ve akla aynı soru takılır; acaba ereksiyon bozuklukları : Kalp hastalıklarının bir işareti mi ?

Seks süresi boyunca zamanın yüzde 20’sinden daha az bir ereksiyon elde edilememesi olağandışı değildir ve nadiren tedaviye ihtiyaç vardır. Zamanın yüzde 50’sinden fazlasında başarısızlık genellikle tedavi gerektiren psikolojik veya fiziksel bir sorun (veya her ikisinin bir kombinasyonu) olduğu anlamına gelir.

Erektil Disfonksiyon Yaşlanmanın Normal Bir Parçası Mıdır?

Hayır. ED yaşlanmanın bir parçası olmak zorunda değil. Yaşlı erkeklerin ereksiyon sağlamak için daha fazla stimülasyona (okşama ve dokunma gibi) ihtiyaç duyabilecekleri doğru olsa da, yine de ereksiyon elde edebilmeli ve seksten zevk alabilmelidirler.

Ereksiyon Bozuklukları : Kalp Hastalıklarının Bir İşareti Mi ?

Erektil disfonksiyon ve kalp hastalığı arasında çok güçlü bir bağlantı olduğundan bahsetmiştik. Örneğin, çalışmada, bypass ameliyatı geçiren erkeklerin ve kalp krizi nedeniyle hastaneye yatırılan erkeklerin en azından yarısının ED’ye sahip olduğu bilinmektedir. ED’ye sahip olmak, bir erkeğin muhtemelen beş yıl içinde kalp hastalığı semptomlarına sahip olacağını tahmin edebilir.

Çalışmalar, ED hastalarının diyabet ve ailede koroner kalp hastalığı öyküsü olma olasılığının daha yüksek olduğunu ve depresyon, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterolü tedavi etmek için ilaç kullanma olasılıklarının da aynı oranda yükseldiğini göstermiştir. Ancak bu diğer risk faktörlerine uyarlandıktan sonra bile, ED ve kardiyovasküler olaylar arasında hala bağımsız bir bağlantı bulunur. Aslında bunun, ED’ye neden olabilecek ilaçlar olan antidepresanların ve kalp ilaçlarının kullanımına göre ayarlanmış ED ve kardiyovasküler hastalıkların ilişkisi olduğu açıktır. Neticede tüm bu bilgiler ışığında anlşılıyor ki ereksiyon bozuklukları : Kalp hastalıklarının bir işareti mi ? Kesin olmasa da evet ilişki vardır.

Şimdi Ne Yapabilirsiniz

ED’li birçok erkek konuyu doktorlarıyla bile konuşmayı zor buluyor. Ancak belirtileriniz hakkında doktorunuzla konuşmak çok önemlidir. Doktorunuz kalp rahatsızlığınızın ED’nizden sorumlu olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olabilir.

Doktorunuz ayrıca ED’niz ve ilişkili durumlarınız için tedavi seçenekleri önerebilir. Erken teşhis, ihtiyacınız olan tedaviyi almanıza yardımcı olabilir. Kalp hastalığınız varsa, erken tedavi potansiyel olarak hayatınıza yıllar ekleyebilir.

Reçeteli ilaçlarla birlikte, doktorunuz yaşam tarzı değişiklikleri önerebilir. Bu değişiklikler ED’nizi iyileştirebilir ve kalbinizin sağlığını kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir.

Erkekler de Ereksiyon Bozuklarının Tedavisi

Cinsel ilev bozukları, sertleşme bozukluğu ya da daha yaygın adıyla iktidarsızlık sorununa çözüm için son çeğrek asırdır ilaç dünyası son derece etkin ve çözüm odaklı araştırma geliştirme faaliyetlerine girmiştir. Milyonlarca dolar harcanarak yapılan bu bilimsel çalışmalar sonucun da birçok iktidarsızlık tedavisi ilacı ürünü piyasaya sürülmüştür. Başka Kamagra oral jel gibi hem kadınların hem de erkeklerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği cinsel tedavi ürünleri ihtiyaç duyanlar için satışa sunulmuş birçok kişinin dertlerine çareler üretmiştir.

Bu ürünler tıp dünyasın da yeni bir çığır açılmasına neden olmuştur. Artık erkekler bu ürünler ile ileri yaşlar da bile gençler gibi performanslar sergileyerek sertleşme ya da erken boşalma korkusu olmadan cinsel münasebette bulunabilme imkanı yakalamıştır. Kamagra jel eczane satış sitelerinden güvenle temin edilebilecek hindistan ajantha pharma menşeili bitkisel içeriklerden oluşan güvenli bir üründür. Erkekler ve kadınlar için kamagra jel kullanımı sorunların çözümün de son derece etkili ve olumlu sonuçlar veren doğal içerikli cinsel sağlık ürünüdür. Eczane tavisye ürünümüz kamafra jel fiyatları herkesin ulaşabileceği seviye de olup oldukça makul düzeyler de sunulmaktadır.Tavsiye orjinal barkodlu karekodlu kamagra satış sitesi https://www.kamagrajeleczanesi.com/ üzerinden hızlı ve güvenli ürün siparişi verebilirsiniz. Kamagra jel ürününü ağır derece de karaciğer sorunu olanlar , kronik kalp yetmeliği olanlar , kronik böbrek rahatsızlığı olanlar mutlaka uzman hekim gözetimin de tüketmelidir.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri