Gündem

Erzurum’da Korkunç Kaza

Erzurum’da meydana gelen korkunç kazada ikisi çocuk 5 kişi hayatını kaybetti. Kaza bu sabah saat 6 civarında Erzurum Tortum yolunda meydana geldi. Erzurum’dan Tortum’a giden 23 yaşındaki Umut Yasak’ın kullandığı hafif ticari araç menfez duvarına çarptı. Kazada sürücü Umut Yasak ve araçta bulunan 2’si çocuk 4 kişi daha hayatını kaybetti. Savcının olay yerinde yaptığı incelemeler sonunda 5 kişinin cansız bedeni morga kaldırıldı.

Kazada Umut Yasak, annesi Birgül Yasak ve yanlarında bulunan teyzesi Nurgül Öztürk ve teyzesinin yanında bulunan 8 yaşındaki Salih Öztürk ve 7 yaşındaki Elif Öztürk hayatını kaybetti. 5 metre yüksekliğinde menfez duvarına çarpan araç büyük bir hasar gördü. Kazanın ardından araçta bulunan herkes olay yerinde hayatını kaybetti. 112 Acil Servis ekipleri olay yerine intikal ettiğinde araçta bulunanların hepsi hayatını yitirmişti.

Hafta Sonu Nişanı Vardı

Sürücü Umut Yasak haftasonu ailesi ile birlikte Şehitkamil escort nişanı dolayısıyla Gaziantep’e gitmişti. Umut Yasak’ın nişanından sonra memleketi Artvin’e dönmek için annesi, teyzesi ve yeğenleriyle birlikte yola çıktılar. Artvi’e dönüş yolunda Erzurum- Tortum yolunda sürücü araç kontrolünü kaybetti. Yasak’ın araç hakimiyetini yeniden sağlayamamasından dolayı araç menfez duvarına şiddetli biçimde çarptı. Vatandaşlar durumu Acil Servis ekiplerine bildirdi. Ancak ekipler olay yerine ulaşmadan kaza geçirenler yaşamını yitirmişti.  Acı haberi alan Umut Yasak’ın ailesi ve nişanlısı fenalık geçirdi.