Dünya

Euro, ECB Öncesinde Dolar Karşısında Değer Kaybetti!

Euro/dolar paritesi, ECB tarafından açıklanacak olan politika kararının hemen öncesinde dolar değer kazanırken, az bir işlem hacmi ile beraber bir miktar düşüş gösterdi.

AMB Öncesinde Dolar Değerlendi

Avrupa Merkez Bankası (ECB)  tarafından açıklanacak olan politika kararının öncesinde euro, dolar ile kıyaslandığında 1,24 düzeyinin üzerinde kalmayı başaramadı. Dolar ise Amerika Birleşik Devletleri Hazine Tahvili Faizleri ile beraber yukarı yönlü bir seyir izledi.

Öte yandan konu ile alakalı olarak elde edilen verilere göre işlem hacmi, pek çok yatırımcı tarafından Avrupa Merkez Bankası’nın politikaya yönelik kararı ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın alüminyum ve çelik ithalatı için getireceğini açıkladığı ek gümrük vergisi hakkındaki son gelişmeler beklenirken, yatay bir seyir gösterdi.

AMB Temkinli Bir Karar Verebilir

Ayrıca yine bu verilere göre euro, bazı ekonomi kuruluşları tarafından hazırlanan Dolar Spot Endeksi’nin yüzde 0,2 oranında gelir elde etmesi ile beraber 1.2371 düzeyine kadar düşüş gösterdi. Piyasalar ise Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından, uygulanmakta olan para politikasında herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceği tahmin ediliyor.

Avrupa Merkez Bankası’nın açıklayacağı para politikası hakkında piyasalar tarafından beklenen ise AMB’nin çıkabilecek ticaret savaşından dolayı temkinli bir şekilde karar vermesi yönünde.

Avrupa Merkez Bankası’nın mali teşviklerden çıkış süresi, oldukça alt seviyelerde kalmaya devam eden enflasyon ve küresel ekonomi tarafından karşı karşıya kalınması beklenen ticaret savaşları ile beraber şuan için yavaş bir seyir izleyeceği tahmin ediliyor.

Ayrıca ABD tarafından uygulaya geçirilecek olan ek vergi ile Avrupa tarafından bu durum için gösterilecek olan tepkinin, ihracatın büyümesinde büyük etken olduğu Euro Bölgesi için tehlikeli olabileceği düşünülüyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri