faizlerin-yukselmesi-ile-ilgili-beklentiler-artiyor
Dünya

Faizlerin Yükselmesi ile İlgili Beklentiler Artıyor!

İngiliz Merkez Bankası Para Politikası Komitesi Üyesi Gertjan Vlieghe ücretlerde görülen hızlı toparlanmanın faizlerin yükselmesi ile ilgili beklentiyi artırdığını söyledi.

Faizlerde Yükseliş Beklentisi Var

Kısa adı BoE olan İngiltere Merkez Bankası’nın Para Politikası Komitesi’nde üye olan Gertjan Vlieghe bir açıklama yaparak ücretlerin hızlı bir şekilde toparlanmasının faizlerde yükseliş kaydedilmesi ile ilgili beklentileri giderek artırdığını söyledi.

BoE Faizleri Yukarı Taşıyabilir

Gertjan Vlieghe ücretlerin eskisine göre daha hızlı bir şekilde arttığını gösteren işaretlerin küresel ekonomide uzun zamandır devam eden güçlenme ve büyüme ile bir araya gelmesinin faiz oranlarının daha yüksek olması ile ilgili beklentileri güçlü bir hale getirdiği yönünde görüş bildirdi. BoE Para Politikası Komitesi Üyesi Gertjan Vlieghe, istihdamın giderek azaldığını, bunun sonucunda da ücretlerin hafif de olsa yıkarı yönlü hareket eğilimi gösterdiğinin işaretlerinin ortaya çıktığını, İngilizler tarafından istenen borçlanmanın artmasının da İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komitesi tarafından banka faizlerinin daha da yükseltileceği ile ilgili bir gösterge olduğunu ifade etti.

BoE Bu Konuyla İlgilenmek Zorunda Kalır

BoE Para Politikası Komitesi Üyesi Gertjan Vlieghe, bu durumla birlikte İngiltere’nin borçlarında görülen artışın yıllar boyunca sürmesi halinde bunun da sürdürülebilir olmayacağının da altını çizdi. Gertjan Vlieghe, İngiltere ekonomisinde atıl kapasitenin en az olması durumunda hane halkının kaldıraç etkisi oranının artacağını, BoE olarak bilinen İngiltere Merkez Bankası’nın bu konu ile ilgilenmek durumunda kalacağını da sözlerine ekledi.

BoE Dünyanın En Eski Sekizinci Bankası

BoE olarak kısaltılan İngiltere Merkez Bankası, 27 Temmuz 1694 tarihinde kurulmuştur. Dünyanın en eski bankaları arasında sekizinci sırada yer alan BoE, en eski merkez bankaları listesinde de ikinci sırada yer alır. Dünyada ilk kurulan merkez bankası İsveç Ulusal Bankası’dır. İngiltere Merkez Bankası’nın merkezi ülkenin başkenti Londra’da bulunur.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri