fenerbahce-yatirimcisina-kazandiran-tek-spor-sirketi-oldu
Ekonomi

Fenerbahçe Yatırımcısına Kazandıran Tek Spor Şirketi Oldu!

Borsa İstanbul’da işlemde olan spor şirketleri içinde yatırımcısına kazandıran tek şirket olarak Fenerbahçe şubat ayının galibi oldu.

Fenerbahçe Hisseleri Yüzde 7.9 Yükseldi

Hisseleri Borsa İstanbul’da işlemde olan spor şirketleri içinde 2018 yılı şubat ayını yüzde 7.9 değer kazanımı ile kapatan Fenerbahçe bu dönemde yatırımcısına kazanç sağlayan tek spor şirketi oldu. BIST olarak bilinen Borsa İstanbul’dan elde edilen verilere göre şubat ayında spor endeksi genel olarak yüzde 1.2 oranında değer kaybı yaşadı. Bahsi geçen dönemde Fenerbahçe’nin hisseleri yüzde 7.9 oranında arttı. Böylece Fenerbahçe hisseleri Borsa İstanbul’da işlemde olan spor şirketleri arasında şubat ayında yatırımcısına kazandıran tek şirket olma unvanına sahip oldu.

En Çok Kaybettiren Trabzonspor Oldu

Trabzonspor, 2018 yılı şubat ayında spor kulüplerine yatırım yapan kişilere en çok kaybettiren şirket oldu. Trabzonspor hisselerinin geçtiğimiz ay yaşadığı değer kaybının yüzde 5.7 oranında olduğu görüldü. En çok kaybettiren spor kulübü sıralamasında ikinci sırada Beşiktaş yer aldı. Beşiktaş hisseleri şubat ayında yüzde 5.2 oranında düştü. Galatasaray hisselerinde şubat ayında görülen düşüş de yüzde 4.3 oranında oldu ve bu kulüp de yatırımcısına en çok kayıp yaşatan üçüncü spor kulübü oldu.

Beşiktaş Hisseleri Yüzde 6.6 Düştü

2018 yılının başından beri geçen iki aylık dönem baz alındığında Borsa İstanbul bünyesindeki spor şirketleri arasında yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketinin Fenerbahçe olduğu göze çarptı. Fenerbahçe’nin hisseleri ocak – şubat aylarında yüzde 5.5 oranında arttı. Yılın ilk iki ayında en çok kayba yol açan spor şirketi hisseleri Beşiktaş’ın oldu. Beşiktaş hisseleri ocak – şubat aylarında toplam olarak yüzde 6.6 oranında düştü. Bahsi geçen dönemde Galatasaray hisseleri yüzde 4 oranında, Trabzonspor hisseleri de yüzde 2.2 oranında düşüş kaydetti.

En Fazla Piyasa Değerine Sahip Şirket de Fenerbahçe Oldu

Fenerbahçe 2018 yılının ilk iki ayını bu sonuçlar ele alındığında en fazla piyasa değerine sahip olan spor şirketi olarak tamamlamış oldu. Fenerbahçe’nin piyasa değeri şubat ayında 1 milyar 800 milyon liraya ulaştı. Aynı ayda Beşiktaş’ın piyasa değeri 916 milyon 800 bin lira olurken, Galatasaray’ın piyasa değeri 644 milyon 760 bin lira, Trabzonspor’un piyasa değeri 215 milyon lira olarak kayıtlara geçti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri