Ekonomi

Fırıncılar Ramazan Ayı Hazırlıklarını Tamamladı!

Fırıncılar, Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pideler için son hazırlıklar yapıldı. Toplamda 275 gram olarak yapılacak olan pide fiyatları 2 TL olacak.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, konu ile alakalı olarak basın mensuplarına bir takım açıklamalarda bulunarak Ramazan ayı hazırlıklarının tamamlanmış olduğunu belirtti.

Ankara ve İstanbul’da Pideler 2 TL’den Satılacak

Ramazan ayında iftar sofralarının iftar sofralarının en başında yerini alan pidelerin bu yıl kilogramının 7,2 TL olacağını dile getiren Balcı, Ankara ve İstanbul’da 275 gram pidenin 2 TL’den sofralarda yerini alacağını duyurdu.

Fırınlarda hijyen kurallarına tabi olunması meselesinde gerek sektörün, gerekse de Federasyonun gerekli titizliği gösterdiklerini ifade eden Başkan İbrahim Balcı, tüketicilerden de pide israfı konusunda titiz davranmalarını talep etti.

Vatandaşların Pide İsrafı İçin Titiz Olması Gerek

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı İbrahim Balcı, Ramazan ayının etkisi ile ihtiyaçtan fazla pide ve ekmek alınabildiğini dile getirerek, her sene aynı dönemde olduğu gibi bu sene de vatandaşlardan rica edilenin, ekmek ve pidenin israf edilmemesi olduğuna vurgu yaptı.

Cumhuriyet Lezzet Dünyası Yöneticisi Sabri Bingöl de konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamalarında, Ramazan ayında tüketilen ekmek türlerinden en fazla tutulanın pide olduğunu belirtti. Pideyi çeşitli gramlarda, yumurtalı ve yumurtasız olarak üreteceklerini anlatan Bingöl, fiyatların pide türüne göre değişiklik göstererek 2 ile 5 TL arasında satılacağını belirtti.

Pide, Ramazan Ayında Ayrı Bir Yere Sahip

Öte yandan açıklamalarında, çeşitli dönemlerde de pide üretimi gerçekleştirdiklerini dile getiren Sabri Bingöl, Ramazan ayında söz konu pidenin Ramazan ayında ayrı bir yere sahip olduğunu, tüketicilerin iftar saatine yakın kuyruğa girip pide almayı sevdiğini ve hatta kuyrukta beklemenin Ramazan ayına has bir heyecan haline geldiğini anlattı.

Ayrıca Ramazan pidesinin sıcak olarak alınıp soğuk bir şekilde tüketilmesinin gerektiğine vurgu yapan Bingöl, tutulan orucun ardından sıcak pidenin sağlık açısından pek yararlı olmadığını, dinlendirip tüketmenin daha doğru olacağını belirtti. Üstelik pidenin muhafazasının da önemli olduğunu dile getiren Bingöl, sahura alacak olan pidenin bir beze sarılıp o şekilde saklanması gerektiğini açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri