Ekonomi

Fıstık Üreticileri Dikkat! Destekler Arttı!

Fıstık üreticilerini sevindiren haberi AK Parti İzmir Milletvekili verdi. Nükhet Hotar çamfıstığı üreticilerini yakından ilgilendiren haberi Bergama’da açıkladı! İşte 2018 yılı desteğinin detayları…

Çamfıstığı Üreten Çiftçiye Dönüm Başına 100 Lira Devlet Desteği!

AK Parti İzmir Milletvekili Nükhet Hotar Begama’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Kozak yaylası muhtarları ile görüştü. Bu sırada muhtarlar çamfıstığı üreticilerinin yaşamakta olduğu sorunları AK Parti İzmir Milletvekiline aktardı. Sorunları dinleyen Hotar, üreticilere güzel bir haber verdi.

Bu sene çiftçilere yönelik destekleri artıran hükümet “Bitkisel Üretimi Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ” dahilindeki çalışmaları tamamladı. 2018/11460 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile uygulamaya geçecek olan tebliğ onaylandı. Tebliğ uyarınca çamfıstığı, 1. ürün grubu içerisinde dahil edildi. Buna göre çamfıstığı üreten çiftçiler dönüm başına 100 liralık devlet desteği alma hakkına kavuştu. Söz konusu destek geçen sene her bir dönüm için 10 lira üzerinden uygulanmaktaydı.

AK Parti İzmir Milletvekili açıklamasında desteklerin üreticiler için önem arz ettiğini, Türkiye’nin tarım ve hayvancılığa daha fazla önem verdiğini, üretime ihtiyaç olduğunu, geçen 15 yıllık süreçte hükümetin bu konuda büyük adımlar attığını, tarımsal üretime verilen desteğin her geçen yıl biraz daha arttığını dile getirdi.

Çamfıstığı üreticileri bu habere memnun olurken, Milletvekili Hotar, “Çamfıstığının dış satıma konu olabilmesi adına bazı girişimlerde bulunmuştuk. Söz konusu girişimlerimiz olumlu neticelendi. Bu kapsamda üreticilere verilen 10 liralık devlet desteği bu sene 100 liraya yükseldi. Bu durum üretimdeki rekolteyi arttıracağı gibi, çiftçimizin de yüzünü güldürecek” dedi.

Çamfıstığı üreticileri ise devlet desteğinin bu sene çiftçiyi rahatlatacağına vurgu yaparak, desteklerin üretime olumlu yansıyacağını dile getirdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri