Dünya

Fitch Açıkladı! Ekonomik Görünüm Oldukça Güçlü!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, “Küresel Ekonomik Görünüm” raporu hakkında bir takım değerlendirmelerde bulundu. Küresel ekonomik büyümenin bir hayli sağlam bir şekilde gerçekleştiğini dile getiren Fitch, merkez bankaları tarafından enflasyon adına göstermiş olduğu artışa rağmen eskiye nazaran kısmen daha az temkinli davranmış olduğunu ifade etti.

Fitch Ratings, konu ile alakalı olarak yapmış olduğu değerlendirmelerinde, küresel ekonomik büyümenin güçlü bir büyüme sergilediğini, merkez bankaları tarafından da eskiye nazaran daha az bir seviyede ihtiyatlı davranıldığını belirtti.

Küresel Ekonomik Büyüme Yüzde 3’ün Üzerinde Gerçekleşecek

Küresel Ekonomik Görünüm Raporu’nda, Amerika, Avro Bölgesi ve Çin’de 2018 yılında gerçekleşecek olan ekonomik büyüme beklentilerinin genelin üzerinde olacağına yönelik olduğu, küresel açıdan büyümenin ise yüzde 3’ü aşacağı yönünde beklentinin mevcut olduğu ifade edildi.

Üstelik söz konusu olan bu raporda, gelişme kaydeden ekonomilerdeki büyümenin, yükselen yatırım ivmesinden pozitif bir şekilde etkilendiği, iş hayatında algının iyiye gittiği ve dış talebin de yükselişe geçtiğine vurgu yapıldı.

ABD’nin Vergi Reformu Yatırımları Artıracak

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) büyük ses getiren vergi reformunun, yatırımların bir hayli çoğalmasına sebep olacağına dikkat çekilen Küresel Ekonomik Görünüm Raporu’nda, Avro Bölgesi’ndeki bankaların sağlamış olduğu kredilerde görülen yükselişin, küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen desteğin sürdürüleceğine işaret olduğu değerlendirmelere de yer verildi.

Söz konusu raporda görüşlerine yer verilen Fitch Ratings Baş Ekonomisti Brian Coulton ise değerlendirmelerinde, özel teşebbüs yatırımlarında görülen yükselişin kız kazanmasının, Amerika’daki döngüsel genişleme ve gelişme kaydeden ekonomilerde parasal politikaların hala büyümeyi destekleyecek kadar gevşek olmasının, yüksek düzeydeki emtia fiyatlarının ve alt seviyelerde seyreden doların gelişme gösteren piyasalara destek olduğunu belirtti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri