talimat-verildi-24-saatlik-otopark-ucretleri-1-tl-oldu
Ekonomi

Flaş Karar! 24 Saatlik Otopark Ücretleri 1 TL Oldu!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan bütün otoparklarda 24 saatlik otopark ücretleri sadece 1 TL oldu.

Aracını 1 Saatliğine Bırakana Bedava

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın verdiği talimat üzerine belediyeye bağlı bütün otoparklarda 24 saatlik araç bırakma ücreti 1 lira olarak değiştirildi. Bahsi geçen otoparklarda ayrıca aracını 1 saatliğine bırakan kişilerden ücret alınmayacağı da açıklandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otoparklardan olan Mavi Göl, Göksu ve Mogan’da bulunan otoparkların hepsi belediye tarafından ANFA adlı şirkete kiralanmıştı. Bu otoparkların daha sonra üçüncü şahıslara kiralanmasından dolayı çeşitli sorunlar yaşandığı ve vatandaşların yoğun şikayetlerinin olduğu biliniyordu.

Otoparklarla İlgili Şikayetler Arttı

Ankara’da bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan otoparklar Başkan Mustafa Tuna tarafından talimat verilmesi üzerine 24 saatlik araç parklarında sadece 1 lira oldu. Aracını sadece 1 saatlik bırakan vatandaşlar ise belediyeye bağlı olan otoparklarda park ücreti ödemeyecekler. Mogan, Mavi Göl ve Göksu’da bulunan tüm otoparklar daha önce belediye tarafından ANFA’ya kiralanmıştı. Bu şirketin otoparkların kullanım hakkını üçüncü şahıslara devretmesinden dolayı bahsi geçen otoparklarla ilgili son dönemlerde gelen şikayetler arttı.

25 Yıllık Sözleşme İptal Edildi

Ayrıca bu otoparklarda görev yapan kişilerin giysilerinde ve davranışlarında sorun olduğu, uygunsuz kıyafet ve davranışlara sahip oldukları, vermeleri gereken ve yasal zorunluluk olan otopark fişlerini vermedikleri, engelli kişilere çeşitli zorluklar çıkarttıkları gibi şikayetler Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştı. Bu şikayetler üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi 2018 yılında yapılan ilk belediye meclisi toplantısında bu konuyu ele aldı. Toplantıda alınan karar doğrultusunda ANFA ile imzalanan 25 yıllık kullanım hakkı sözleşmesi iptal edildi.

Ankara’daki Otoparklar Hakkında Yeni Karar

Ankara’daki belediyenin otoparkları ANFA’dan alındıktan sonra bu kez de Beltaş ve ANPARK adlı şirketlere 25 yıllığına devredildi. Şimdi ise Ankara’daki bu otoparklar ile ilgili yeni bir karar alınması bekleniyor. Belediye Başkanı Mustafa Tuna başkentteki belediyeye bağlı olan tüm otoparkların 24 saatlik ücretinin 1 lira olması, 1 saatlik otopark ücretinin de alınmaması yolunda bir talimat verdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri