floryadaki-galatasaray-arazisi-5-nisanda-satiliyor
Ekonomi

Florya’daki Galatasaray Arazisi 5 Nisan’da Satılıyor!

Emlak Konut Gayrimenkul Ortaklığı, Florya’daki Galatasaray’ın arazisini 5 Nisan 2018 tarihinde satışa çıkartıyor.

İhalede 2 Oturum Düzenlenecek

Emlak Konut GYO tarafından 5 Nisan 2018 tarihinde satışa çıkarılacak olan Galatasaray’ın Florya’daki arazisi toplamda 55 bin 98 metrekare inşaat alanına ve 63 bin 230 metrekare arsa alanına sahip. Emlak Konut’un projeleri arasında yer alan İstanbul’un Bakırköy ilçesi Florya’ semtinde bulunan Galatasaray’ın arazisi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesi ile satışa çıkartılacak. İhalenin ilk oturumu 5 Nisan 2018 tarihinde saat 14:30’da düzenlenecek. İhalede toplam 2 ayrı oturum yapılacak ve ihaleyi kimin kazandığı 2. oturumun neticesinde belli olacak.

Galatasaray Arazisine Neler Yapılacak?

Toplamda 63 bin 230 metrekare arsa alanı ve 55 bin 98 metrekare emsale esas inşaat alanına sahip olan Emlak Konut Galatasaray Florya arazisine konut projesi, dini tesis, park alanları ve okul inşa edilmesi planlanıyor. Galatasaray arazisi, Atatürk Havalimanı ile Atatürk Ormanı’na yakın bir bölgede bulunuyor. Arazi ayrıca Florya sahil kesimine yakınlığı ile de biliniyor.

Satışın Yüzde 28.57’si Galatasaray’ın

İhale ile satışa çıkartılacak olan arazinin arsa bölümünün bir kısmı 2016’da Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile imzalanan protokol anlaşmansa konu olmuştu. Diğer kısım ise 2017’de Emlak Konut GYO tarafından TOKİ’den satın alınmıştı. Bu sahipliklerden dolayı sayış sonrasında elde edilecek olan Şirket Payı Geliri’nin yaklaşık olarak yüzde 71.43’lük bölümü Emlak Konut GYO’ya, yaklaşık olarak yüzde 28.57’lik kısmı da Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ne ait olacak.

Galatasaray Riva’da İnşaat Henüz Başlamadı

2017 yılında yine Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından düzenlenen bir ihale ile satışa sunulan Galatasaray Riva arazisi üzerinde Yılmaz İnşaat proje geliştirme hakkını kazanmıştı.  İnşaat henüz başlamazken; devam eden çalışmalar kapsamında önümüzdeki 1 yıl içinde projenin satışa çıkartılacağı tahmin ediliyor. Emlak Konut’un Rica arazisini satışa sunmasından sona o bölgedeki arsa ve konut fiyatlarında gözle görülür artışlar kaydedilmişti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri