fransada-buyuk-karmasa-grevler-devam-ediyor
Dünya

Fransa’da Büyük Karmaşa! Grevler Devam Ediyor!

Fransa’da demiryolu işçilerinin bu akşamdan itibaren tekrar greve başlayacağı açıklanırken, havayolu çalışanları da grev başlattı.

Demiryolu Çalışanları Greve Devam Edecek

Fransa’da demiryolunda çalışanlar bu akşamdan itibaren yeniden greve başlayacaklar. Ayrıca havayolu çalışanlarının başlattığı grev uçuşların iptal olmasına neden oldu. Fransa’da önümüzdeki bir hafta süresince devam edecek olan grev karmaşası yaşanacak. Geçtiğimiz hafta başlayan ve ülkedeki ulaşımın büyük sekteye uğramasına neden olan demiryolu çalışanlarının sürdürdüğü grevin 2 gün daha devam edeceği açıklandı.

Ulaşım Büyük Ölçüde Etkilenecek

Kısa adı SNCF olan Fransız Demiryolları İdaresi pazar ve pazartesi günleri de devam edecek olan grevden dolayı Fransa’da ulaşımın büyük oranda etkileneceğini açıkladı Açıklamada ayrıca çalışanların ne kadarlık kısmının greve dahil olacağı hakkında bilgilerinin olmadığı da belirtildi. Grevler 8 Nisan – 9 Nisan tarihlerinden sonra 13 Nisan – 14 Nisan tarihlerinde de aşamalı olarak devam edecek. SNCF’nin açıklamasında okulların tatile girecek olduğu hatırlatılarak ulaşımda büyük karmaşalar yaşanacağı bildirildi.

Grevler Giderek Daha da Sertleşecek

Grevlere Fransa’yı Avrupa ülkelerine bağlayan hatlarda çalışanların da katılacağı, Fransa’nın İsviçre, Almanya, İspanya ve İtalya gibi komşu ülkelerle demiryolu bağlantısının grevler süresince kesileceği de söylendi. Fransız Demiryolları İdaresi’nin temsilcisi olan 4 sendika Fransa Ulaştırma Bakanı Elisabeth Borne ile görüştü ancak bu görüşmeden herhangi bir sonuç çıkmadı. Görüşmeden sonra yapılan açıklamada pazarlıkta sonuçsuz kalınmasından dolayı grevlerin daha da sert bir hale geleceği ve sürelerinin de uzayacağı bildirildi.

Air France 20 Milyon Euro Kaybetti

Fransa’nın ulusal havayolu şirketi olan Air France çalışanları da kademeli olarak dünden itibaren greve gitmeye başladı. Air France’den yapılan açıklamada uzun mesafeli uçuşların yüzde 25’lik kısmının, kısa mesafeli uçuşların yüzde 35’lik kısmının, ülke içinde gerçekleşen uçuşların ise yüzde 30’luk kısmının iptal edildiği belirtildi. Air France’nin çalışanı pilotlar, yer hizmetleri ve kabin hizmetleri çalışanlarının üyesi olduğu 11 ayrı sendikanın aldığı karar doğrultusunda önümüzdeki hafta Salı ve Çarşamba günleri grev yapılacak. Şirketin günlük kaybının 20 milyon euro olduğu tahmin ediliyor. Personeller ise ücretlerine yüzde 6 oranında zam istiyorlar.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri